Новости и события » Обзоры и статьи » Особливості гвинтових насосів: принцип дії та для яких рідин використовувати

Особливості гвинтових насосів: принцип дії та для яких рідин використовувати

Особливості гвинтових насосів: принцип дії та для яких рідин використовувати

Коли потрібно зробити полив на дачі, забезпечити перекачування води з колодязя або свердловини чи організувати роботу напірної каналізації, використовують гвинтовий насос. Також обладнання застосовують у промисловості та побуті для транспортування в’язких речовин та рідин із великою кількістю твердих домішок. Воно має тривалий робочий ресурс, високонадійне та має просту консрукцію.

Виробники випускають гвинтовий насос у 3 варіантах: одногвинтові, двогвинтові та трьогвинтові. Кожен із них розроблений під різні умови експлуатації. Перші належать до універсальних. Варіант із 2 гвинтами застосовують для води, у якій є домішки нафтопродуктів. Трьогвинтові найкраще підходять для неагресивних змащувальних рідин без механічних домішок.

Принцип роботи насосу

Щоб краще зрозуміти принцип роботи пристрою, потрібно знати його конструкцію. Основним елементом є ротор у вигляді гвинта або шнека. Розташовується він усередині статора - сталевої труби зі спіральним каналом та еластомірною гільзою. Там, де ротор і статор стикаються, є спеціальні водонепроникні ділянки, які розділяють робочу камеру на декілька частин. Під час роботи обладнання ці ділянки по черзі відкриваються на та закриваються.

Головний принцип дії шнекового насосу в переміщенні робочої рідини вздовж вала в середині камери. Під час входження гвинтових виступів у суміжні канавки між поверхнею корпусу та гвинтовими канавками утворюється спіральна вісь. У такий спосіб усередині приладу утворюється замкнутий простір, і рідина не виливається з нього назад.

Різновиди встановлення гвинтових насосів

На ринку промислового обладнання представлено горизонтальні та вертикальні моделі. Відповідно, є 2 варіанти встановлення - горизонтальний та вертикальний. Але, якщо ви думаєте, що ці види монтажу використовують у відповідності з моделлю насоса, то помиляєтеся.

У випадках, коли користувачеві потрібно зекономити робочий простір чи його просто недостатньо для горизонтального розташування горизонтальної моделі, її монтують вертикально. Така можливість говорить також про універсальність приладу. Але вертикальну модель встановити горизонтально не вдасться. Вона монтується в ємність тільки вертикально.

Застосування гвинтових насосів

Сьогодні обладнання застосовується в багатьох сферах життя. Найчастіше його встановлюють:

  • На будівництві для транспортування будівельних сумішей (наливні підлоги, покрівлі тощо).
  • У харчовій та фармацевтичній промисловості: найчастіше гвинтові насоси використовують для дозування. Важливо, що тут застосовують не звичайні промислові моделі, а гігієнічні. Вони незамінні у виробництві вина, молочних продуктів, кондитерських виробів.
  • На хімічних підприємствах та у виробницві косметики: пристрої чудово справляються з перекачуванням густих речовин для їхнього подальшого оброблення.
  • На свердловинах: продуктивно викачують брудні рідини з великою кількістю домішок, чисту воду, а також пісок, нафту, газ.
  • У паперовій промисловості: перекачування паперових мас, целюлозно-водяної каші, барвників.

Ці насоси належать до найпрогресивнішого та найефективнішого обладнання, оскільки мають дуже високу надійність та без проблем витримують великі навантаження. Під час купівлі такого пристрою рекомендуємо звернути особливу увагу на відомого шведського виробника Tapflo. Їхні прилади користуються великою популярністю в Україні, завдяки надійності, довговічності, високій потужності й сучасним технологіям.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх