Новости и события » Hi-Tech » Який генератор краще: бензиновий чи дизельний

Який генератор краще: бензиновий чи дизельний

Який генератор краще: бензиновий чи дизельний

Бажання мати надійне альтернативне джерело енергозабезпечення набуло особливої актуальності після того, як російські загарбники почали масово та цілеспрямовано обстрілювати об’єкти енергетичної інфраструктури.

Одним із найкращих засобів забезпечення житла чи об’єкта підприємницької діяльності електроенергією є генератори. Але перед тими, хто планує придбати генератор в Одесі, постає нелегке питання: який із двох найпоширеніших варіантів вибрати - бензиновий чи дизельний?

Обидва різновиди мають свої переваги та недоліки, врахування яких на етапі вибору є необхідною умовою.

Переваги та недоліки бензогенераторів

У багатьох випадках головним критерієм придбання дорогої техніки є саме виділений на це бюджет. Бензинові генераторі коштують дешевше за дизельні, і це є головною причиною їхньої більшої розповсюдженості. Але є й інші позитивні моменти:

  1. Висока мобільність. Якщо брати агрегати однакової потужності, то бензинові будуть мати компактніші розміри. Ті генератори, що працюють на солярці, випускаються здебільшого з високим показником потужності, а бензогенератори, навпаки, у малопотужних модифікаціях. Тому вони зазвичай невеликі, і їх можна легко переносити з місця на місце.
  2. Зручний старт. Нові моделі приводяться в дію електростартером буквально з першого оберту. Це важливо, якщо потрібно терміново відновити електроживлення.

Серед головних недоліків варто вказати на гірший ККД та менший час роботи на повністю заправленому паливному баку. До того ж вони менш надійні та потребують більших зусиль під час обслуговування.

Особливості дизельних електрогенераторів

По-перше, вони економніші. Річ у тім, що солярка густіша за бензин, тому для отримання однакової кількості теплової енергії дизпального потрібно менше. Коли йдеться про тривале використання, питання економії коштів на пальному може стати вирішальним. До того ж і коштує солярка трохи дешевше.

По-друге, дизельні агрегати більш надійні та довговічні завдяки особливості конструкції. Можливість працювати довший час без перерв - також дуже цінна якість в умовах багатогодинних блекаутів.

Нарешті, вони зазвичай потужніші. Частка бензинових генераторів потужністю від 15 кВт складає менш як 1% від усієї кількості пропозицій, водночас у дизельних аналогів це більш ніж чверть моделей (дані взяті з інтернет-магазину Алло. юа в Одесі).

Тобто якщо потрібно забезпечити електроенергією весь будинок чи квартиру, з таким завданням впорається тільки агрегат, що працює на дизпальному.

Недоліки теж є:

  1. такі генератори більш шумні;
  2. мають значні габарити та масу;
  3. більше шкідливих викидів;
  4. вони дорожчі за бензинові.

Що ж вибрати

Коли умови дають змогу використовувати генератор (у міській квартирі, наприклад, це дуже проблематично), то робити вибір потрібно, зважаючи на обставини. Якщо потрібне легке та мобільне джерело живлення, краще купувати бензогенератор.

Дизельні доцільно використовувати для забезпечення електроенергією великого господарства чи об’єкта підприємницької діяльності на кшталт магазину.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх