Новости и события » Экономика » Що таке поліетиленовий рукав: переваги, особливості та сфери застосування

Що таке поліетиленовий рукав: переваги, особливості та сфери застосування

Що таке поліетиленовий рукав: переваги, особливості та сфери застосування

Поліетилен – це розповсюджений матеріал, який часто використовують для виробництва різноманітного пакування. Він відрізняється чудовими експлуатаційними характеристиками, що робить його ідеальним варіантом для зовсім різних сфер використання.

Поліетиленовий рукав – це один варіантів пакування із такого матеріалу. В цій статті ви зможете дізнатися, в чому полягають його основні переваги, якими бувають види поліетиленових рукавів, а також де вони можуть використовуватися.

Основні переваги та недоліки поліетиленових рукавів

Поліетиленові рукави не просто так отримали широке розповсюдження в зовсім різних сферах діяльності, оскільки вони відрізняються такими основними перевагами:

  • низькою ціною;
  • високим показником еластичності;
  • стійкістю до дії грибків та гниття;
  • вологостійкістю;
  • можливістю витримувати високі ударні навантаження;
  • можливістю вторинної обробки;
  • прозорістю;
  • стійкістю до впливу різноманітних хімічних речовин (матеріал інертний та не вступає в реакцію з іншими речовинами);
  • стійкістю до вогню (матеріал плавиться, а не горить) тощо.

Незважаючи на велику кількість переваг, також варто відмітити деякі недоліки, якими відрізняються поліетиленові рукави. Перш за все – це вразливість до дуже високих та дуже низьких температур. Поліетилен починає плавитися вже при температурі в 115 градусів за Цельсієм. Його структура при цьому змінюється, тому матеріал стає неможливо використовувати. Якщо говорити про низькі температури, поліетилен стає більш крихким, його цілісність порушується навіть при невеликих ударних навантаженнях.

Які бувають види поліетиленових рукавів

Поліетиленові рукави – це один із форм-факторів поліетиленової плівки. Однак варто зазначити, що самі рукави можуть відрізнятися один від одного за формою. Перш за все такий виріб може мати отвір з обох сторін або з однієї сторони. В другому випадку виріб називається напіврукавом. Його також дуже широко використовують в різних сферах промисловості.

Також варто відзначити існування рукавів с фальцами. Це спеціальні складки, які існують з обох сторін рукава. Вони зменшують розмір такого пакування у складеному вигляді. Водночас складки дозволяють при потребі значно збільшити габарити внутрішнього простору, якщо потрібно зберегти більшу кількість певної продукції.

Також варто відзначити склад поліетилен. Цей матеріал можна розділити на 1, 2 та 3 сорти. При чому останні два вважаються технічним поліетиленом, їх характеристики значно гірші, оскільки як сировина для їх виготовлення слугували вже використані предмети пакування, які втратили форму та початкові експлуатаційні властивості.

Склад поліетилену може збагачуватися різноманітними добавками, які покращують основні властивості матеріалу. Незмінний склад називається нестабілізованим. Також до розповсюджених варіантів варто віднести:

  • світлостабілізовані поліетиленові рукави – в такому випадку матеріал стає більш стійкішим до дії ультрафіолетового випромінювання, що робить його здатним тривалий час перебувати на сонці;
  • антистатичні – прозорість плівки зберігається тривалий час, оскільки матеріал здатен відштовхувати пилюку та інші дрібні частинки;
  • гідрофільні – такий поліетилен значно легше очистити від води, оскільки краплі набагато швидше стікають її поверхнею.

Де можуть використовуватися поліетиленові рукави

Сфера використання поліетиленових рукавів надзвичайно широка. Перш за все такий варіант пакування використовують у:

  1. Харчовій промисловості. Поліетилен дуже розповсюджений як варіант пакування для продуктів харчування. З його допомогою виробники отримують змогу збільшити термін придатності харчів, своєю чергою поліетилен досить дешевий, тому до значних витрат це не призводить.
  2. Будівництві. Як матеріал для теплоізоляції, а також для захисту будівельних матеріалів.
  3. Сільському господарстві. Рукави часто використовуються в господарствах, де поширені теплиці та парники. Поліетилен чудово зберігає тепло, сприяє вирощуванню овочів навіть у нестандартний для цього період року.
  4. Виробництві побутових речей. Це можуть бути різноманітна електроніка, дитячі іграшки, запчастини, книги та багато-багато інших продуктів, які використовуються людьми у повсякденні.

Поліетиленові рукави – це досить надійний варіант пакування, який набув надзвичайного поширення. Однак при його купівлі потрібно звертати увагу на низку факторів, щоб мати змогу придбати саме той продукт, який найкраще вам підійде.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх