Новости и события » Здоровье » Шанс на повернення до активного життя

Шанс на повернення до активного життя

Шанс на повернення до активного життя

Безжальне життя постійно ставить перед людиною складні завдання. Одне з них – протистояння хворобі. Допоки є сили, світлий розум і бажання жити, руки опускати не варто. Наука й техніка впевнено крокують пліч-о-пліч, створюючи умови для реабілітації та підтримання дієздатності тих, кого не слухається опорно-руховий апарат, заважаючи вільно пересуватись.

Біда може статись у будь-якому віці. Тому задача близьких і рідних підтримати дорогих серцю людей та придбати ходунки для інвалідів. Це допоможе швидше стати на ноги, якщо проблема тимчасова. Коли ж позбавитись вади нема надії, то такий пристрій скоро стане надійним помічником і скоротить час адаптації до нових умов пересування. Головне, що життя продовжується.

Обміркований вибір

Того, хто має оптимістичний настрій, повинно порадувати розмаїття конструкцій ходунків. Тим, кого дратує ситуація, варто звернути увагу на можливості різних пристроїв для підтримання тіла під час ходіння.

До вибору треба підходити відповідально. Тут першочергову роль повинні відіграти не вартість та вигляд реабілітаційного обладнання, а можливості й зручність для конкретної людини. Під час руху вони майже повністю приймають на себе вагу тіла. В інструкції зазначено, який максимум не можна перевищувати, щоб не сталося біди. Врахуйте також зріст. Якщо він більше ніж 180 см, то треба підбирати спеціальну модель.

Активність і фізичні можливості користувача також важливі. Подумайте, чи зможе ваш родич/друг впоратись із гальмами, керувати крокуючим пристроєм, осилити певну вагу ходунків. Тому, перш ніж їх придбати, зробіть кілька дій:

  • ознайомтесь з технічними характеристиками різних пропозицій;
  • оцініть фізичний та психологічний стан майбутнього власника;
  • порадьтесь з лікарем та консультантом магазину.

Важливо також врахувати побажання людини, якій хочете полегшити життя. Наприклад, не кожен старенький захоче змінити свої дві палиці на сучасні ходунки. До того ж не всі під’їзди прилаштовані для такого обладнання. Тому вияв турботи може стати причиною розчарувань. Хоча, здебільшого, «додаткові ноги» стають надійним помічником і єдиною можливістю жити повним життям.

Шанс на повернення до активного життя

Можливості ходунків та їх моделі

Причин для придбання пристроїв для полегшення ходіння існує декілька: перенесені травми, вік, ДЦП. Серед людей, які будуть ними користуватись є ті, хто ніколи не виходить з дому. Хтось потребує тимчасової реабілітації. Комусь вони допоможуть не тільки пересуватись, а навіть підвестись з ліжка чи стільця. Все це враховано в різних конструкціях. Тому, крім фізичних даних, враховуйте призначення: пересування у приміщенні, самостійні прогулянки й походи до магазину, рух під наглядом сторонніх осіб.

Обміркувавши, обирайте: складні чи нерегульовані; крокуючі, статичні або універсальні; кількарівневі й без допоміжних опор; з додатковими функціями та пристосуваннями:

  • із гальмами;
  • регулюванням висоти;
  • сидінням;
  • опорами під пахви;
  • багажним відсіком;
  • ролатори з 2-3-4 колесами.

Можливості й функції комбінуються в різних моделях, розширюючи варіанти використання.

Шанс на повернення до активного життя

Правила користування рамками та ролаторами

Ходунки для дорослих – це вияв турботи й бажання допомогти. Купівля – лише перший крок, який роблять здорові для своїх рідних. На другому етапі конструкцію треба правильно налаштувати: підігнати із урахуванням зросту, перевірити надійність фіксаторів й рухомість. Нарешті, навчити хворого чи немічного правильно користуватись ходунками й проконтролювати перші кроки. Важливо запам’ятати основні НЕ МОЖНА:

  • переносити вагу тіла лише на один бік конструкції;
  • викривляти спину;
  • виставляти ходунки далеко попереду чи нахиляти їх;
  • користуватись на сходах або ескалаторі;
  • пересуватись при поганому самопочутті;
  • застосовувати на вологій поверхні, якщо відсутні спеціальні гумові опори.

Ролери варто купувати за умови, що майбутній власник здатен самостійно керувати рухом та гальмувати або знаходиться під наглядом.

Гарантія надійності

Оскільки ходунки приймають на себе масу тіла, може викликати сумнів міцність опорних елементів, особливо, коли вага конструкції складає 2–3 кг. Це може стати проблемою, якщо купувати у невідомих продавців.

У магазинах медтехніки представлені лише ліцензовані вироби. Тому розрахунки проведено фахівцями. Зазвичай ходунки для дорослих виготовляють з алюмінію – легкого й міцного металу. Якщо не перевищувати навантаження, передбаченого виробником, проблем не виникне.

Виявляючи турботу про рідних, варто гарантувати їм безпеку, а тому не експериментувати з неперевіреною якістю.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх