Необхідність лікування молочних зубів
Часом неабияк дивує ментальність чималої кількості українців у ставленні до свого здоров’я. Не було б так сумно, якби це стосувалось тільки дорослих. На жаль, така байдужість автоматично переноситься і на їхніх дітей. Хто не згоден, дайте відповідь на просте запитання: коли ви в останнє відвідували зі своєю дитиною стоматолога? Немає сумнівів, що більшість з батьків скажуть, що ніколи, а частина з них - що відвідували стоматологічну клініку чи кабінет, коли у малечі виникали серйозні проблеми з зубами чи яснами. Такі батьки вважають, що лікувати молочні зуби - це зайва трата грошей, бо вони все-рівно рано чи пізно випадуть. Така позиція категорично недопустима і ось чому.
Захворювання тимчасових зубів у дітей
Анатомічні властивості перших дитячих зубчиків значно відрізняються від структури корінних, які з часом їх замінюють. Так, молочні зуби мають тонку емаль. Головними причинами цього є:
- незбалансоване харчування;
- недоотримання достатньої кількості таких мінеральних речовин, як фтор і кальцій.
Це робить емаль чутливою і більш вразливою до карієсу, який руйнує хворий молочний зуб набагато швидше, ніж корінний.
Наголошуємо для тих батьків, хто ще не зрозумів, що карієс молочних зубів - це хвороба. Якщо її не лікувати, вона може призвести до ускладнень у вигляді пульпіту (ураження емалі, дентину і пульпи) та періодонтиту (запалення оболонки зубного кореня і тканин, що оточують зуб).
Як розпізнати, що у дитини карієс
На початковій стадії захворювання протікає без будь-яких симптомів, тому виявити його можливо тільки візуально. Це означає, що потрібно частіше заглядати в ротову порожнину свого нащадка. Якщо виявиться, що на зубному ряді з’явилися плямки білого кольору або темних відтінків, це може бути ознакою розвитку поверхневого карієсу. У такому випадку візит до стоматолога для профілактичного огляду дитини стане єдиним правильним рішенням з боку батьків.
Якщо пропустити хворобу на початковій стадії і вона уразить пульпу, ймовірніше за все малюк буде відмовлятися їсти і пити та скаржитись на те, що у нього болять зуби. Тут вже без пломбування не обійтися. Тому гаяти часу не можна, оскільки інфекція здатна добратися до кореневої частини або навколишніх тканин хворого зуба. А це вже не тільки зубний біль, а й підвищена температура, опухла щока та неприємний запах із рота. В такій ситуації пломбування може не зарадити і прийдеться видаляти тимчасовий зуб.
Чому потрібно лікувати молочні зуби
На це є багато причин і серед основних та, яка напряму залежить від здоров’я змінного зубного ряду дитини - це здоров’я постійних зубів і дитячого організму в цілому.
Зазначимо, що уражені карієсом видалені молочні зуби провокують порушення росту корінних зубів. Це, в свою чергу, призводить до наступних наслідків:
- постійні зуби прорізуються криво;
- вони можуть мати дефекти;
- перші дві причини спричиняють утворення неправильного прикусу, проблеми з дикцією, жуванням їжі, тощо.
Цього можна цілком уникнути, якщо постійно здійснювати належний догляд за ротовою порожниною дитини, періодично відвідувати стоматолога і пам’ятати, що своєчасне лікування молочних зубів може запобігти не тільки багатьом хворобам найменших членів родини, але й складнощам у їхньому житті в майбутньому.
Висновок: щопотрібно знати?
Боятися лікувати молочні зуби своїм дітям не варто, оскільки сучасна дитяча стоматологія завдяки новітньому обладнанню та високоякісним матеріалам дозволяє це робити швидко та безболісно. В складних випадках стоматологічні клініки обов’язково запропонують інноваційні альтернативи традиційній анестезії та безболісне її введення. А індивідуальний підхід та доброзичливе ставлення зворушать серця і батьків, і маленьких пацієнтів.