Шпоновані двері: чому їх обирають і де замовляють
В спальню, коридор, на кухню, дитячу чи ванну кімнату часто обирають шпоновані міжкімнатні двері. Стильні і надійні полотна дозволяють створити в домі затишок і комфорт без зайвих витрат. Головне, правильно їх обирати – при купівлі віддавати перевагу продукції перевіреного виробника.
Великий вибір шпонованих міжкімнатних моделей представлений в каталозі компанії Terminus. Переглянути асортимент можна у відповідному розділі на сайті за адресою: https://terminus.ua/catalog/shponirovanye-polotna/. Замовлення в інтернет-магазині приймаються онлайн (через кошик) або по телефону. До речі тут же є можливість замовити зворотній дзвінок. Забирати замовлені товари можна в найближчому фірмовому магазині компанії чи у відділенні сервісу доставки «Нова Пошта» в будь-якій точці країни.
Що таке шпоновані двері
Шпонованими називають полотна, при виготовленні яких використовувався шпон. Це тонкий шар деревини товщиною до 2 мм, який отримують з ясеня, сосни, дуба, вишні тощо методом лущення, стругання чи спилювання (найдорожчий варіант з найбільшою кількістю відходів).
В процесі виробництва шпонованих полотен майстри беруть дерев’яний каркас, пустотілий чи повнотілий, а потім обшивають його панелями МДФ. Останній шар – листи шпону. Зверху на вироби наноситься лак.
Переваги, особливості
За рахунок того, що шпон зберігає малюнок натуральної деревини, виглядають такі двері презентабельно. До того ж, виробники виготовляють їх в широкому асортименті, тобто можна обрати колір чи навіть відтінок полотна на свій смак, щоб гармонічно доповнити інтер’єр.
Інші плюси дверей зі шпону:
- Надійність, довговічність. Такі моделі добре ведуть себе в побуті і за умови дбайливого ставлення (миття засобами без вмісту спирту, абразивних частинок) зберігають свою цілісність до 10 років і довше. Цікаво, що їх можна реставрувати, якщо з часом на поверхні з’являться подряпини, сколи.
- Невелика вага, у порівнянні з полотнами із масиву дерева. Тобто шпоновані двері простіше транспортувати, монтувати. До того ж вони не створюють зайве навантаження на петлі, стіни, а також зачиняються легше дерев’яних.
- Низькі показники гігроскопічності. Полотна можна встановлювати в приміщеннях, де рівень вологи досягає 60% – вони не будуть деформуватися.
- Екологічність, оскільки при виготовленні використовується мінімум синтетичних матеріалів.
- Відсутність недоліків, які властиві масиву. Полотно зі шпону не настільки чутливе до перепадів температури – воно не деформується і не вигинається, як може вигнутися дерев’яне з початком опалювального сезону чи різким підвищенням рівня вологості.
- Ціна. Якісні шпоновані двері коштують дешевше, ніж надійні з масиву дерева.
- Дизайн. В компанії Terminus на сайті terminus.ua можна обрати як глухі моделі, так і варіанти зі склом. Скло може бути світлим чи темним, з малюнком чи без.
До того ж компанія є виробником, тобто пропонує товари будь-якого типу (одностулкові, двостулкові, розсувні полотна) чи розміру.