Новости и события » Здоровье » Профілактичний огляд у гінеколога: все, що потрібно знати

Профілактичний огляд у гінеколога: все, що потрібно знати

Профілактичний огляд у гінеколога: все, що потрібно знати

ВООЗ рекомендує відвідувати гінеколога не рідше одного разу на рік, навіть якщо у пацієнтки немає жодних скарг, але треба обрати гарного лікаря. Це може бути фахівець в поліклініці чи приватний гінеколог – неважливо. Потрібно лише щоб він був компетентний, уважний та здатний заспокоїти і зробити часом не дуже приємну процедуру максимально комфортною.

Навіщо відвідувати фахівця так часто

Жіноче здоров’я потребує особливого піклування. Річ у тім, що:

  • Деякі захворювання репродуктивної системи можуть протікати безсимптомно, і якщо на ранніх стадіях вони виліковуються (в першу чергу це стосується злоякісних новоутворень), то з часом знаходити дієві препарати і процедури в тому чи іншому випадку все важче. Особливо це стосується зрілих жінок, у яких вже почалась менопауза, хоча і інші – не виключення.
  • Стан жінки напряму залежить від її гормонального фону. Дисбаланс може спричинити постійну втому, гірсутизм (надмірний ріст волосся за чоловічим типом) чи навпаки випадіння, ожиріння, а також знизити лібідо чи спровокувати розвиток акне на тілі. Ендокринні захворювання, а саме їх діагностує в таких випадках гінеколог-ендокринолог, можуть також провокувати збій менструального циклу, а то і безпліддя, якщо їх не лікувати.
  • Деякі хронічні запалення, на жаль, виявляються лише під час комплексного обстеження (кольпіт, вульвовагініт і т. д.). Провокують їх умовно патогенні організми (грибки, бактерії) при гормональному дисбалансі, переохолодженні чи зниженні імунітету.

До того ж лікарю завжди можна поставити будь-які запитання, навіть незручні, і отримати чітку і вичерпну відповідь.

Як проходить прийом

Зазвичай профілактичний check-up починається збором анамнезу – лікар питає жінку про статеве життя, вагітність, що була чи планується, регулярність менструального циклу, наявність діагностованих гінекологічних захворювань тощо.

Наступний етап – безпосередньо огляд. За допомогою спеціальних дзеркал спеціаліст перевіряє стан слизових оболонок, шийку матки і т. д. Щоб жінці при цьому було комфортно, намагається підібрати оптимальний за розмірами інструмент. Після огляду бере біоматеріал на аналіз (мазок).

При необхідності після чекапу він може призначати додаткові процедури, наприклад, кольпоскопію. Вона зазвичай показана при:

  • ерозіях;
  • кондиломах;
  • підозрах на поліпи тощо.

До речі, раз на рік жінці бажано проходити і УЗД органів малого тазу. Але в будь-якому випадку все це обговорюється безпосередньо з лікарем.

Чи потрібно готуватися до огляду

Є загальні рекомендації з цього приводу. Так, планувати профілактичну консультацію краще на час овуляції (це приблизно середина циклу), щоб лікар зміг добре оцінити вагінальний мікробом.

Перед процедурою достатньо прийняти душ. Спринцюватися при цьому не слід, оскільки такі дії можуть вплинути на результати аналізів – ті будуть недостовірні.

В той же час останні три дні до огляду краще зберігати статевий спокій.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх