Новости и события » Общество » Сухий корм для собак: що містить, як обирається

Сухий корм для собак: що містить, як обирається

Сухий корм для собак: що містить, як обирається

Обираючи сухий корм для собак, їхні господарі не тільки забезпечують тварин всім необхідним, але й економлять собі час. Адже в цьому випадку не потрібно самостійно продумувати раціон домашнього улюбленця, підбирати продукти з необхідним вмістом всіх корисних речовин, а потім готувати з них смачні страви. До того ж, особливість такого корму – в високій концентрації вітамінів, мікроелементів та калорій. Завдяки цьому тварина не лише швидше наїдається, але й довше зберігає відчуття ситості після їжі.

Склад корму

Рецептура сухих кормів розробляється ветеринарами та вченими. Вони розраховують необхідний набір інгредієнтів, які треба додати до корму, щоб підтримувати метаболізм та здоров’я тварини. В першу чергу, це:

  • білок;
  • жири;
  • вуглеводи;
  • вітаміни A, B, D, E;
  • фолієва кислота;
  • комплекси ненасичених жирних кислот омега-3 та омега-6;
  • пребіотики і т. д.

У різні періоди (маються на увазі: вік, патології, ризики, вагітність, лактація) собаки потребують речовини у різних кількостях, і це також враховується при виготовленні корму для них.

Як обрати

Обираючи продукт, зважайте на:

  • Вік свого улюбленця. Так, виробники пропонують корм для цуценят. Він більш калорійний, містить більше білку та інших інгредієнтів, необхідних для активного росту та розвитку тканин і органів малюків. Корм для дорослих собак менш калорійний, але не менш поживний. Є сушка для старіючих тварин. Річ у тім, що вони часто стикаються з артритом, тому потребують раціону, збагаченого жирними кислотами омега-3 та омега-6, які можуть сприяти зменшенню запалення. До того ж собаки у віці старше 8 років менш активні, і якщо не зменшити кількість калорій в їх меню, вони ризикують зіткнутися ще й з проблемою ожиріння.
  • Стан здоров’я. Окрім звичайного, виробники пропонують спеціальний корм для собак. Наприклад, для тварин з харчовими алергіями чи порушеннями травленнями, з патологіями печінки, нирок, захворюваннями суглобів і т. д.
  • Породу. По-перше, у продуктів для собак великих і малих порід різні розміри гранул. По-друге, може відрізнятися і склад. Так, для мисливських собак рекомендують обирати корм з більшою калорійністю, адже вони більш активні. Він нерідко маркується поміткою Active.

Важливий і клас сушки, оскільки він визначає її склад. Так, найбільш корисним вважається корм класу Premium чи Super Premium. Для нього ретельно відбирають м'ясо (це може бути куриця, індичка, яловичина), рибу (наприклад, лосось), злаки.

Що потрібно пам’ятати, обираючи сухий корм для свого улюбленця

Фахівці дають кілька порад:

  • Дотримуватись рекомендацій ветеринарів та кінологів стосовно об’єму порцій для собак і не перегодовувати їх.
  • Забезпечити тваринам постійний доступ до питної води.
  • Не поєднувати сухі суміші з натуральною їжею, щоб не допускати надлишку тих чи інших речовин.

Так, господарі можуть давати своїм улюбленцям натуральне м'ясо в перервах між годуваннями, тим самим провокуючи надлишок білка в їх організмі. Через це у тварин можуть розвиватися проблеми з нирками. В той же час змішувати сушку з консервованою їжею для собак можна.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх