Новости и события » Обзоры и статьи » Що робити, якщо кіт не хоче їсти

Що робити, якщо кіт не хоче їсти

Що робити, якщо кіт не хоче їсти

Що робити, якщо в кота пропав апетит? Чому кіт не їсть та багато спить? Як допомогти улюбленцю й у яких випадках треба якомога швидше звернутися до ветеринара? Причин відмови від їжі в котів буває багато – ми розповімо про основні моменти, на які варто звертати увагу при такому стані.

У медицині стан, коли кіт погано їсть або зовсім відмовляється від їжі, називається анорексією. Насамперед апетит – це психологічний чинник, на який впливають асоціації, спогади, стрес тощо. Якщо порівняти апетит та голод, то останній є фізіологічним явищем, при якому організм сигналізує про потребу у їжі.

Нерідко втрата апетиту в кішок є першим симптомом якогось захворювання. Пухнастий улюбленець відмовляється від їжі при захворюваннях травної системи та шлунково-кишкового тракту, ротової порожнини, гортані, носових пазух, очей, нирок, серця тощо. Больовий синдром часто стає причиною відмови від їжі. Не варто відразу хвилюватися, адже є багато інших причин того, що кіт не хоче їсти: йому не сподобався новий корм, недавно була проведена стерилізація, ви переїхали з вихованцем у нове житло тощо. Також, якщо у кішки вагітність, деякий час вона може погано їсти.

Чи потрібно турбуватися?

Насправді те, що кішка відмовляється від їжі або їсть зовсім мало, не завжди є треба хвороби або якихось небезпечних проблем зі здоров'ям. Навіть у тварин бувають розвантажувальні дні, коли вони просто не хочуть їсти. Тому, якщо:

  • вихованець відгукується на улюблені ласощі;
  • активність змінюється незначно або зберігається на звичайному рівні;
  • кіт продовжує активно пити воду.

– то ймовірніше причин для занепокоєння немає. Багато ветеринарів стверджують, що подібний стан є нормальним, якщо не повторюється часто.

Якщо кіт постійно спить і не їсть, мало п'є або взагалі не підходить до миски з водою, в активному стані залишається млявим та апатичним – ймовірніше є проблеми й можливо навіть серйозні, наприклад, інфекція або отруєння.

Як допомогти коту, який не їсть?

  • Якщо раціон був недавно змінений – поверніться до колишнього харчування. У старий корм поступово додавайте новий, що допоможе котику краще до нього звикнути;
  • У разі стресу у тварини постарайтеся знизити рівень його занепокоєння (ветеринар може визначити доцільність застосування заспокійливих препаратів);
  • При спостереженні занепаду сил, змін у поведінці, нудьги, кращим рішенням стане консультація ветеринара. Тільки фахівець після огляду зможе виключити або підтвердити наявність патології та призначити правильний план лікування. Допомога лікаря необхідна також у разі блювоти та проносу після рідкісних прийомів їжі.

Варто пам'ятати про те, що в котів із дорослішанням поступово може знижуватися апетит. Тому, якщо, подорослішавши ваш улюбленець став менше їсти, досить буде переглянути його раціон – подбати про достатню кількість поживних речовин при зниженні обсягу порції.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх