Новости и события » Экономика » Навіщо потрібні мікропозики, чому вони використовуються та принцип їх роботи

Навіщо потрібні мікропозики, чому вони використовуються та принцип їх роботи

Навіщо потрібні мікропозики, чому вони використовуються та принцип їх роботи

Практично кожна людина може отримати онлайн мікропозики на банківську карту. Кредитний ринок ломиться від пропозицій: "розумні кредити", "повернення відсотків за позикою", "безвідсоткова розстрочка". Як правило, кредит без відсотків пропонують торгові точки, щоб клієнт відразу на місці купив товар, а якщо немає повної суми, оформив таку розстрочку. На перший погляд, пропозиція дуже приваблива: віддавати магазину гроші частинами без будь-яких переплат, та ще й без початкового внеску. Але чи це так насправді? Якщо, ви вирішили щось придбати, а коштів на це у вас не має, брати кредит в магазині не дуже хочеться. В такій ситуацій в нагоді стане мікропозика на картку без відмови, оформити яку можна за декілька хвилин під самий мінімальний відсоток.

Принцип роботи безвідсоткових кредитів

МФО та магазини зробили все, щоб така схема залучила свого споживача. Але, якщо розібратися, це звичайний споживчий кредит. Мета будь-якої кредитної організації – заробити, тому навряд чи вони пропонуватимуть позики просто так, не отримуючи жодного прибутку. Найчастіше розстрочку оформлюють на невеликий термін: від 6 до 24 місяців. Покупець встигає розплатитися, у багатьох випадках навіть за короткий час. Найчастіше на виплат купують такі види товарів:

  1. Мобільні телефони.
  2. Телевізори.
  3. Комп'ютери.
  4. Ігрові приставки.
  5. Цифрову техніку.
  6. Холодильники.
  7. Кухонні плити.
  8. Пральні машини.
  9. Побутову техніку.
  10. Меблі.
  11. Шуби і т. д.

Це дуже зручно, адже будь-яка покупка стає доступнішою, не доводиться накопичувати або просити у борг у родичів.

Вигода

Головний одержувач – це кредитор. Але в даному випадку йому сплачує відсотки магазин. Як це? Покупець, зазвичай, жодних справ із кредитором немає. Купуючи, наприклад, техніку за 60 УРАХУВАННЯМ в розстрочку на 12 місяців, він платить по 5 000. У результаті: то на, то і виходить. Звичайна споживча позика, ніяких відмінностей.

Вигода продавця

Безперечно, кожен магазин прагне залучити до себе клієнтів. Їм потрібно, щоб жоден відвідувач не пішов без покупки. Для цього і проводяться такі акції, вони збільшують продаж у рази. Можна брати товар сьогодні, а платити згодом.

Але в чому ж вигода магазину, якщо за цією схемою він робить банку значну знижку? Сьогодні споживач розпещений можливістю купувати будь-які товари, не маючи повної суми його вартості на руках. І це лише на руку продавцю. Адже одразу заплатить за холодильник лише один, а розстрочку на рік зможуть оформити вже 10 осіб.

Такі умови припадуть до смаку набагато більшій кількості покупців. Звідси зростання доходу, і підвищений товарообіг, і висока відвідуваність.

Продавець може також штучно завищити ціну, а потім зробити на товар знижку або включити його до категорії розстрочки, а націнка піде банку як проценти.

Навіщо потрібні мікропозики, чому вони використовуються та принцип їх роботи

Вигода позичальника

Клієнт це, мабуть, єдина сторона, яка не має від цієї угоди жодної вигоди. Ілюзія вдалої покупки спритно вселяється магазином. Далі клієнтові нічого не залишається, як сплачувати щомісячні внески. Причому тут не вдасться заощадити ніяк. Банк вже отримав свій відсоток від магазину, навіть внесення великих сум не врятує становище: платіж не скоротиться, усю вартість доведеться віддавати повністю.

Щоб не потрапити на вудку продавців і не переплатити зайве «за повітря», треба уважно читати договір. Туди можуть бути включені додаткові послуги, такі як смс-інформування, страховка та інші опції, нав'язані, причому клієнт може навіть не підозрювати про них. також дрібним шрифтом часто зазначено, що безвідсотковий період поширюється не весь термін позики. Наприклад, перші 6 місяців клієнт платить 0%, а далі ставка підвищується до 15% і навіть вищою. Ще для оформлення розстрочки доведеться купити комплект аксесуарів на певну суму, заплатити комісію тощо. Тож розстрочки без відсотків виявляються не такими вже й «безкоштовними».


Китайские компании планируют купить заводы Volkswagen в Германии

Китайские компании планируют купить заводы Volkswagen в Германии

Автопроизводители Китая рассматривают вариант приобретения немецких заводов, которые хотят закрыть. Об этом сообщил Reuters со ссылкой на ряд источников. Речь идет о 2 заводов компании Volkswagen в Оснабрюке и Дрездене. На 1-ом заводе работают более 2300...

сегодня 14:41

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх