Новости и события » Обзоры и статьи » Мікродобрива: їх особливості та різновиди

Мікродобрива: їх особливості та різновиди

Мікродобрива: їх особливості та різновиди

Мікродобрива – це мінеральні поживні склади, що містять важливі для рослин мікроелементи. До їх позитивних ефектів відносять покращення імунітету культур, обмінних процесів, зростання, а також сприятливий вплив на кореневу систему.

Важливо зазначити, що не існує універсальної поживної речовини. Навіть сама потреба в мікродобривах при ґрунтах того чи іншого типу різна. Наприклад, ділянка, яка регулярно оброблюється гноєм, вже не потребує таких складів, тому що в ньому є достатньо мікроелементів.

Потреба у використанні

Часто спостерігаються різні захворювання культур у разі нестачі таких елементів, як марганець, бор та молібден, мідь, кобальт, йод і цинк. Рослини дають поганий урожай, стають нестійкими до несприятливих погодних умов. Але при використанні мікродобрив таких проблем можна уникнути. Їх внесення до ґрунту робить рослини сильнішими, що підвищує врожайність.

До інших позитивних ефектів відносять позитивний вплив на такі показники культур, як вміст білків, жирів та крохмалю, вітамінів. Крім того, рослини стають більш стійкими до впливу бактеріальних хвороб. Завдяки польовим дослідам можна точно заявляти про потребу у внесенні мікродобрив у різних кліматичних умовах. А найбільш ефективними є склади з калієм, азотом і фосфором, оскільки вони характеризуються комплексним впливом.

Основні види

До них належать такі речовини:

  • Борні. Цей елемент активізує поділ клітин і синтез білків. За умови його достатнього вмісту рослина буде здоровою. Рекомендується використовувати добрива на борній основі для таких культур, як ріпа, буряк, зернові, а також білокачанна, брюссельська та цвітна капуста.
  • Хелатні. Це комплексні органічні сполуки металів з додаванням хелатувальних агентів, які не спроможні вступати в хімічні реакції з ґрунтом. Їх структура близька до природних поживних речовин. Не шкодять ґрунту, добре засвоюються рослинами. Вибір складу хелатного мікродобрива залежить від меж стабільності та кислотності землі на ділянці.
  • Молібденові. Щоб забезпечити гарний розвиток та зростання рослин потрібні такі добрива. Вони покращують вуглеводний обмін в тканинах культур, а також сприяють засвоєнню фосфору. Щоб визначити нестачу молібдену, потрібно просто подивитися на листя: воно стає або світло-зеленим, або жовто-зеленим.

Також чималий попит мають мідні склади. Вони позитивно впливають на процес зростання культур відразу після сходу. Також беруть участь у формуванні імунітету рослин.


Магія східної кухні: особливості та традиції

Магія східної кухні: особливості та традиції

Східна кухня відома різноманіттям ароматів та смаків. Вона заснована на глибоких традиціях, історії та має особливості приготування. Звички формувалися впродовж багатьох століть під впливом різних культур та географічних особливостей. Вони присутні в кожній...

сегодня 15:32

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх