Новости и события » Экономика » Корпоративні інвестиційні фонди: особливості створення і використання

Корпоративні інвестиційні фонди: особливості створення і використання

Корпоративні інвестиційні фонди: особливості створення і використання

Корпоративний інвестиційний фонд, або КІФ називають одним з кращих інструментів для збереження та примноження прибутку. Причому якщо раніше його використовував переважно великий бізнес, то в період коронакризи все частіше ним почав цікавитися середній та малий бізнес. Інша справа, що зареєструвати КІФ непросто, адже потрібно зібрати пакет установчих документів та переконатися, що вони відповідають вимогам регуляторів, під контроль яких підпадають. На все про все зазвичай потрібно до півроку. Хоча завжди можна зекономити ресурси та час, якщо звернутися до компаній, для яких продаж готових корпоративних фондів – один з основних напрямків діяльності. Але про все по порядку.

Що таке КІФ та чим він допомагає своїм власникам

КІФ – це юридична особа, яка реєструється інвесторами в формі акціонерного товариства задля здійснення спільної інвестиційної діяльності. Причому створена організація стає повноправним учасником фінансового ринку – вона може інвестувати власні кошти в обрані проекти, а за необхідності – і залучати їх. Самі інвестори за рахунок КІФ можуть диверсифікувати свої ризики.

Більше того, у такого інструмента є і інші переваги:

  • Можливість оптимізації податкового навантаження. Згідно Податкового кодексу України, доходи, отримані від операцій з активами корпоративних інвестиційних фондів, не оподатковуються податком на прибуток. Дивіденди для фізичних осіб оподатковуються за ставкою 9%. Така оптимізація абсолютно легальна.
  • Можливість акумуляції коштів всередині такої організації та більш раціонального їх використання. Одна з основних переваг, задля якої створюються корпоративні інвестиційні фонди – можливість інвестувати в дорогі активи, які б за інших умов були просто недоступні окремим інвесторам.
  • Зменшення ризиків для одного інвестора, адже всі вони розподіляються між групою інвесторів.

Також до переваг КІФ відносять можливість структурування бізнесу через цей інструмент, що пояснюється вже описаними податковими преференціями, доступними для таких організацій.

Що потрібно для реєстрації КІФ

Процес реєстрації регулюється законодавством і здійснюється поетапно. Основні етапи:

  • Підготовка проекту статуту та його узгодження в НКЦПФР.
  • Реєстрація випуску акцій структури, які складатимуть початковий капітал.
  • Укладання договору з депозитарієм, депонування глобального сертифікату.
  • Оплата номінальної вартості цінних паперів інвесторами.
  • Затвердження статуту, визначення членів наглядової ради.
  • Підпис договору з організацією, яка спеціалізується на управлінні активами і буде керувати структурою.
  • Внесення даних про КІФ до Єдиного державного реєстру.

На кожному з етапів можуть виникнути складнощі, особливо з підготовкою та затвердженням паперів. Через це процес утворення КІФ інвесторами без необхідного досвіду зазвичай затягується.

Як інвестори уникають складнощів

Щоб отримати самі переваги, які надають корпоративні інвестиційні фонди, бізнес звертається до профільних компаній. Так, Investment Partners спеціалізується на створенні і продажу КІФ. Звернувшись до неї, ви можете почати інвестувати вже через 3 дні після придбання фонду. Більш детальну інформацію по інструменту уточнюйте у її фінансових консультантів.

Зверніть також увагу, що в Investment Partners надають і супутні послуги, а саме: управління нерухомістю через КІФ та структурування бізнесу.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх