Новости и события » Экономика » Песимістичний сценарій зернового експорту з України

Песимістичний сценарій зернового експорту з України

Песимістичний сценарій зернового експорту з України

Як це вплине на ціни?

Припинення угоди спричинить зростання світових цін на зернові та падіння внутрішніх, хоча й не таке сильне, як наприкінці лютого, бо вже сформувалась більш-менш налагоджена система експорту через сухопутні кордони та малі дунайські порти.

Як це вплине на експорт?

Щомісячні обсяги експорту зерна та олійних скоротяться до максимум 3,5 млн т за умови нормального функціонування енергосистеми. Якщо на додачу до відсутності морського експорту, продовжаться обстріли критичної інфраструктури, обсяги щомісячних відвантажень будуть і далі скорочуватись.

Як зміниться логістика?

Якщо з будь-яких причин дія угоди не подовжується, тоді в України залишаються наступні маршрути:

  • Залізничний та автомобільний експорт через західні кордони.
  • Експорт малими дунайськими портами.

Україна значно покращила альтернативні шляхи експорту агропродукції з початку повномасштабної агресії РФ. Ось тільки останні проекти:

  • Ізмаїльський термінал Нібулону буде постачати в Європу до 300 тис. т зерна на місяць. Будівництво почалось в червні 2022, а перший етап завершили вже у вересні.
  • «Українське Дунайське пароплавство» запустило проект «Дунайський зерновий шлях», який буде доставляти аграрну продукцію баржами з річкового порту на Дунаї одразу на морське судно великого тоннажу на рейді порту в Румунії.

В цьому сценарії максимальний експортний потенціал знизиться до 3-3.5 млн т, що може перерости у проблеми зі зберіганням поточного та майбутнього врожаю.


Забота о ногах: преимущества электрических массажеров для вашего...

Забота о ногах: преимущества электрических массажеров для вашего здоровья

Электрические массажеры для ног стали популярным устройством для здоровья благодаря своей способности обеспечивать расслабление и лечение различных проблем, связанных с опорно-двигательным аппаратом. Они предлагают множество функций, от простого массажа до...

сегодня 11:21

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх