Новости и события » Авто » Види та характеристики акумуляторів до авто

Види та характеристики акумуляторів до авто

Види та характеристики акумуляторів до авто

Автомобільні акумулятори можуть відрізнятися за параметрами кардинально. Навіть якщо вибирати між двома схожими візуально батареями, все одно потрібно заглиблюватися в їхні характеристики, оскільки вони можуть бути зовсім різними. Тому перш ніж купувати АКБ, потрібно зробити дві речі:

  • розібратися в тому, який варіант підходить конкретно для вашого автомобіля;
  • прослідкувати, щоб характеристики вибраного акумулятора повністю відповідали потрібним показникам.

Види батарей в залежності від обслуговування

За цим критерієм вони поділяються на три групи:

  • обслуговувані;
  • малообслуговувані;
  • необслуговувані.

Найперше, що впадає в очі при розгляді товарів в цих трьох категоріях, це ціна. Найдешевші з трійки обслуговувані. Малообслуговувані на другому місці, а от необслуговувані найдорожчі. Може здатися, що вибір очевидний - купуєш найдешевший, їздиш на ньому кілька років і горя не знаєш. Але не все так просто.

Річ у тому, що обслуговувані акумулятори потребують постійного контролю з боку власника машини. Його потрібно перевіряти на рівень електроліту, доливати дистильовану воду, заряджати та чистити. До того ж ресурс у таких АКБ найменший.

Види та характеристики акумуляторів до авто

Малообслуговуваний також потребує людського втручання. В нього приблизно раз на півроку-рік потрібно доливати дистильовану воду.

Необслуговувані найзручніші у використанні. Досвідчені водії рекомендують купити АКБ саме цього типу. Його достатньо лише встановити, а потім зняти через кілька років, коли вичерпається ресурс. Єдине, що може знадобитися, це заряджання. Термін придатності необслуговуваних батарей найбільший.

Які характеристики враховувати під час вибору

Їх можна умовно розділити на дві групи:

  • фізичні;
  • робочі.

Перші впливають на те, чи зможете ви встановити придбану АКБ в машину, підключити її та користуватися без проблем. До них відноситься:

  • тип - існують моделі європейського та азіатського типу;
  • габарити - повинні точно співпадати с параметрами авто, інакше АКБ не влізе в посадкове місце або хилитатиметься;
  • спосіб фіксації - притискною планкою внизу або рейкою зверху;
  • полярність (розташування плюсової і мінусової клем) - якщо придбати акумулятор не з тією полярністю, підключити до нього дроти буде проблематично або неможливо;
  • параметри клем - вони можуть мати різну форму (прямі або конусні) і товщину (стандартні або тонкі).

До робочих характеристик відносяться ті, які відповідають за закриття потреб по постачанню енергії на системи автомобіля. Найважливішими з усіх є пусковий струм та ємність.

Пусковим струмом називають кількість енергії, яку АКБ здатний віддати в момент запуску мотора авто. Стартовий струм повинен бути більшим, ніж потрібно автомобілю для запуску. В іншому випадку енергії для заведення не вистачить.

Ємність - це та кількість енергії, яку акумулятор здатний утримувати в собі. Чим її більше, тим довше електросистема авто зможе живитися без працюючого двигуна. Та встановити в машину АКБ з занадто великою ємністю буде неможливо - він просто не поміститься в посадковому місці.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх