На що звернути увагу при купівлі сонцезахисних окулярів
Окуляри, які багато людей носять влітку та в сонячну погоду, не є виключно модним аксесуаром, вони, в першу чергу, несуть захисну функцію. Щоб ваші очі не страждали від наслідків дії ультрафіолету, треба розуміти, як правильно їх підібрати.
Травмуюче сонячне випромінювання ділиться за двома ознаками на типи, які визначаються параметром довжини у нанометрах: UVA і UVB. Перший тип є найбільш небезпечним. Він здатний сильно пошкоджувати сітківку ока, викликаючи тим самим погіршення зору, навіть із ризиком його втрати. Промені типу UVA негативно позначаються на стані шкіри, сприяють її передчасному старінню, а також можуть спричинити виникнення раку шкіри. Промені другого типу менш небезпечні, але також можуть нашкодити. При інтенсивній дії вони викликають проблеми із зором, хворобливі відчуття в очах та навіть тимчасову сліпоту.
Якісна сонцезахисна оптична продукція від https://opticaluxor.ua/catalog/sontsezakhisni-okulyari оснащена фільтрами, які є бар'єрами, що не допускають проникнення злоякісного випромінювання через скло окулярів. Треба знати, що очі та шкіра піддаються дії ультрафіолетового випромінювання незалежно від пори року. Зимове сонце теж може завдати немало шкоди, особливо коли є сніг, що багаторазово посилює дію сонця. При похмурій погоді, коли сонця не видно, ультрафіолетове випромінювання все рівно проникає і також може бути дуже небезпечним.
Фахівці наполегливо рекомендують носити сонцезахисні окуляри на вулиці на постійній основі. Для цього треба вміти правильно підбирати міру затемнення лінз залежно від сезону. Кожні окуляри мають маркіровку, яка говорить про міру захисту, який вони надають. Стовідсотковий захист можуть забезпечити лінзи з відміткою UV - 400, і, чим менше значення цифри, тим менша міра захисту. В деяких випадках маркіровка показує захист від конкретних типів променів: UVA або UVB. Інколи зустрічається маркування від 0 до 4, за яким 0 дає 5% захисту, а 4 – 95%.
Щоб зберегти зір і здоров'я очей слід мати набір окулярів на різні випадки життя. Для похмурої погоди підійдуть окуляри з прозорішими захисними лінзами. У літній час з помірною дією сонця - стандартні лінзи з середнім затемненням і середнім ультрафіолетовим бар'єром. При подорожі на море або до снігових гір варто придбати більш професійну оптику з дуже темним або дзеркальним захисним склом. Люди, які носять коригуючий зір окуляри, особливо уважно повинні відноситись до захисту від ультрафіолету, для них існують захисні стекла з особливими характеристиками.
Нажаль, не усі окуляри, які є у продажу, мають дійсно необхідні показники захисту очей. Дешеві китайські підробки не здатні захистити очі, а, навпаки, завдають великої шкоди. Через затемнені лінзи зіниця знаходиться у розширеному стані постійно, та через це в очі потрапляє набагато більше шкідливого випромінювання. Тривала дія сонячного випромінювання пошкоджую сітківку та веде до погіршення зору.
У яскраву сонячну погоду, коли сонце світить в очі, нам інстинктивно доводиться жмуритися, що може викликати головний біль і перенапруження очей. Правильно підібрані окуляри з хорошими фільтрами надійно захищають очі і шкіру повік від негативної дії ультрафіолету.