Новости и события » Здоровье » Для чого потрібен та як правильно обрати біохімічний аналізатор

Для чого потрібен та як правильно обрати біохімічний аналізатор

Для чого потрібен та як правильно обрати біохімічний аналізатор

В основному лабораторні тести виконували вручну до 50-х років минулого століття. Збільшення обсягу роботи та вимоги до швидкості та якості виконання аналізів призвели до потреби в удосконаленому устаткуванні. Так з’явилися біохімічні аналізатори - високоточні лабораторні прилади для визначення параметрів крові, плазми, сечі та інших біологічних матеріалів. Вони дозволяють виявляти електроліти, ферменти, ліпіди, визначати їхню концентрацію та інші медичні показники. Таке обладнання забезпечує виконання різних тестів та аналізів - від термінових до традиційних клініко-біохімічних.

Біохімічні аналізатори можна порівняти за різними параметрами. Розповідаємо, на що звернути увагу при виборі обладнання, яке має бути в кожній сучасній лабораторії.

Види аналізаторів

Біохімічний аналізатор буває двох видів:

  1. Напівавтоматичний. Для роботи такого пристрою потрібен оператор, обов'язки якого зводяться до змішування реактивів і заготівлі проб. Інші процеси, такі як дозування та вимірювання оптичної щільності реагенту, пристрій виконує сам. Після закінчення дослідження отриманий результат виводиться на екран. Його можна роздрукувати або зберегти на зовнішньому чи вбудованому цифровому носієві.
  2. Автоматичний. Для обслуговування потрібне мінімальне втручання лікаря-лаборанта. Пристрій здатний виконувати піпетування, змішування реагентів і доведення їх до необхідної температури, а також проведення дослідження й повну обробку отриманої інформації. Оператору залишається звести дані та обробити ємності.

Напівавтоматичний аналізатор компактніший та доступніший. Проте завдяки автоматиці можна скоротити штат медичних працівників і суттєво зекономити час на дослідження.

Продуктивність біохімічного аналізатора

Показник продуктивності часто є ключовим параметром під час вибору моделі. Тести проводяться, як правило, за монореагентними методиками, які бувають 2 типів: за кінцевою точкою та кінетичні. Аналізатори 1-го класу повільніше виконують дослідження кінетичним способом, а пристрої 2-го та/або 3-го класу однаково швидко тестують за обидвома методиками. Але швидкість навіть найдорожчих моделей із високою продуктивністю може знижуватися під час виконання біреагентних досліджень.

Для чого потрібен та як правильно обрати біохімічний аналізатор

Система біохімічного аналізатора

Система аналізатора буває двох типів:

  1. Закрита. Працюватиме лише з фірмовими реагентами виробника. Дозволяє створити повний діагностичний цикл.
  2. Відкрита. Дає можливість застосовувати всі доступні на ринку та перевірені реагенти.

Вибір між відкритою та закритою системами залежить від використовуваних реагентів та витратами на їхній розхід.

Для чого потрібен та як правильно обрати біохімічний аналізатор

Кількість реагентів

Кількість проб та реагентів - це критерій вибору, який дозволить оптимізувати роботу персоналу. Відсутність реагентів змушує лаборанта зупиняти апарат для зміни наборів, що впливає на швидкість роботи.

Джерело: сайт medigran.com


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх