Як зберегти волосся при фарбуванні
Коли мова йде про зачіски та зовнішній вигляд волосся, краса та естетика грають дуже важливу роль. Більшість жінок і чоловіків хочуть часом змінювати свій зовнішній вигляд. Для цього можна користуватися різними засобами, найбільш розповсюджений з яких - фарба для волосся. Сьогодні разом з p-de-p ми поговоримо про те, як звичайна фарба, рекламу якої ми бачимо кожен день, може сильно пошкодити, або навіть знищіти здоров`є вашого волосся та про те, як можна цьому запобігти.
З початку треба розібратися, як саме працює фарба, що потрапила на волосся. Основними діючими інгредієнтами фарби для волосся є аміак та пероксид водню. Аміак – речовина, яка допомагає відкрити чешуйки волосся, щоб кольорові пігменти могли проникнути в його структуру. Пероксид водню проникаючи у текстуру волосини руйнує її природній пігмент, що є білком по своєї суті. Також у фарбу додають потрібний синтетичний пігмент, у залежності від того, який результат бажано мати. Тобто, якщо казати дуже коротко та примітивно при застосуванні фарбувальної суміші відбувається наступне:
- аміак на макрорівні «відкриває» волосину;
- пероксид водню «розчиняє» природній пігмент;
- місце природного пігменту займає синтетичний пігмент з фарби.
Звичайно, сучасні формули фарбувальних засобів містять різні добавки, що дозволяють знизити агресивну дію основних компонентів – аміаку та пероксиду водню. Існують навіть фарби, що не містять аміаку, та навіть пероксиду (тонуючі бальзами та барвники прямої дії). Отримати бажаний колір волосся можна маючі будь-який свій природний колір. Для цього треба уважно підбирати не лише засоби за їх составом, а також час витримки. Це особливо відчутно, коли бажаний колір є більш світлим, тобто волосся потребує освітлення. Якщо перетримати состав для освітлення, волосся зробиться дуже ламким, сухим, або навіть, у деяких випадках, може відпасти.
Щодо составу, треба розуміти, що існує різний процент концентрації окислювача (від 1,5 до 12%). Чим більший процент, тим інтенсивніше буде йти процес освітлення. Обирати процент окислювача треба згідно типу волосся та його стану. Адекватно оцінити ці показники, за причиною відсутності досвіду, самостійно вдома майже неможливо. Підібрати формулу составу та час витримки так, щоб у результаті волосся гарантовано лишилося гарним та здоровим може лише перукар-колорист.
Дешеві фарби масмаркету, які продаються у звичайних магазинах, мають вже готову універсальну формулу, у складі якої зазвичай високий процент освітлюючих речовин, що для пошкодженого та тонкого волосся протипоказано. При застосуванні дешевих засобів не можна мати впевненості, що результат буде як на фото з коробки, більш того, шанси «вбити» своє волосся при цьому величезні. Фарбування волосся – це складний хімічний процес. Якщо ви хочете пофарбуватися безпечно – відвідайте салон з колористом, що підбере професійні делікатні засоби саме для вас.