Прогноз курсу гривні на найближчий час
Днями стало відомо, що Міжнародний валютний фонд планує надати Україні допомогу у розмірі 15 млрд. дол. США. Мова про започаткування нової багаторічної програми фінансування йшла раніше, коли Київ відвідувала директорка розпорядниця МВФ. Повідомляється, що програма буде складатися з двох частин: негайної фінансової допомоги на операційні потреби та фінансування структурних реформ з відновлення країни. Сьогодні ми детально розберемо коментар члена ради Національного банку України Василя Фурмана щодо цієї новини.
По-перше він зазначив, що керівники Міжнародного валютного фонду дали позитивну оцінку виконання Україною моніторингової програми, що стартувала у грудні минулого року та самому факту ефективного проведення реформ. Однак, остаточне рішення щодо термінів та структури надання фінансової допомоги має приймати Рада директорів МВФ. Експерт зауважив, що взаємодія з МВФ є надзвичайно важливим фактором для України, через те, що вона відкриває нові можливості та гарні перспективи: відносно дешеве фінансування у великих обсягах, «зелене світло» для багатьох інших інвесторів, перспективи реформ для швидкого вступу до Європейського Союзу, тощо.
Також він ще раз підкреслив, що співпраця Національного Банку з МВФ є стратегічно важливою, через те, що вона допомагає пришвидшувати проведення реформ не лише у фінансовій сфері, а й у судовій, правоохоронній, митній, податковій системах. Національному Банку України за допомогою міжнародних організацій вдається утримувати відносну стабільність фінансової системи, що наочно можна побачити, аналізуючи курс долара Львів цього року у порівнянні з попереднім. Якщо Україна буде продовжувати тримати заданий темп реформування важливих державних систем, вона зможе легко залучати потужний інвестиційний ресурс, що, звичайно, буде позитивно впливати на економіку країни та добробут її громадян у майбутньому.
На даний момент, згідно офіційних джерел, ми маємо наступні економічні прогнози: незначне зростання внутрішнього валового продукту, рівень інфляції на рівні 18% на найближчий рік та стабільне зростання обсягу міжнародних резервів. За думкою експерта існуючих обсягів резерву достатньо, щоб при нинішніх економічних показниках мати змогу надавати гривні необхідну підтримку з метою утримання її позицій відносно інших валют.
Зважаючи на ці оптимістичні новини, є привід мати впевненість, що національна валюта України буде поступово зміцнюватися за участі міжнародних організацій та створення нових інвестиційних проектів. На разі вже відомо, що сьогоднішній курс гривні у порівнянні з курсом аналогічного періоду минулого року є більш привабливим та вигідним для громадян та підприємців. Відслідковувати актуальне положення справ та реальний курс валют можна не виходячи з дому – через веб сайти авторизованих пунктів обміну, таких як KIT GROUP.