Новости и события » Общество » Як обрати школу дитині

Як обрати школу дитині

Як обрати школу дитині

Як обрати школу дитині – важлива тема для батьків майбутніх першокласників. Важко переоцінити значення школи в житті дитини. Там вона проведе значну частину часу, буде вчитися читати, писати, дружити. Якою вона вийде з неї – людиною з набутими комплексами або сильною особистістю – багато в чому залежить від школи. І якщо ви серйозно ставитесь до питання яку школу вибрати для вашої дитини, ви маєте рацію на всі 100%.

Як обрати школу для першокласника

Щоб зробити правильний вибір дайте собі відповідь на питання «Якою має бути школа для моєї дитини? Що я хочу в ній бачити, а чого бути не повинно». Візьміть ручку і напишіть це списком. Як правило, батьки хочуть бачити:

  • високий рівень викладання;
  • досвідчених вчителів;
  • хороші санітарні умови;
  • відмінне харчування.

Як варіант розгляньте дистанційне навчання

Як обрати школу дитині

Окремої уваги заслуговують онлайн-школи https://planetaclub.com.ua/uk/onlayn-shkola. Останнім часом вони завойовують популярність серед батьків, які хочуть дати дитині хорошу освіту, а розташовані поблизу школи не відповідають їх вимогам. Також вони зручні для сімей, які часто переїжджають з місця на місце. Якщо ви замислились, як обрати онлайн-школу для дитини, то зверніть увагу на важливі пункти:

  • Чи є у школи ліцензія.
  • Який її викладацький склад.
  • Наскільки зручний сайт для навчання малюка.
  • Відгуки.
  • Наскільки цінують клієнта.

Чого точно не повинно бути у школі:

Як обрати школу дитині

Некваліфікованого персоналу – людей, які не володіють основами дитячої психології і не вміють поводитися з дітьми. Це стосується всіх – від директора до прибиральниці. Всі вони повинні ставитись до дитини як до особистості. Дитина, яка бачить повагу до себе в дитинстві, не допустить неповаги до себе в дорослому житті. Тому важливо, щоб в школі її оточували дорослі, які будуть власним прикладом вчити поважати свої і чужі межі та інтереси.

  • Не повинно бути в школі бідності. Йдеться про відсутність необхідних підручників і елементарних речей (парт, мила і паперу в туалетах).
  • Обмеженості в будь-яких її проявах. Відомі випадки, коли дитину не пускали до школи тільки тому, що в неї не було маски.
  • Корупції і блату.
  • Диктатури і насильства. Самозакоханим диктаторам не місце серед дітей. Вони виховують рабів. Це може бути завуч, який читає нотацію за те, що дитина не помітив його і не привіталась. А може бути і вчитель, який говорить дитині в їдальні: "Не встанеш з-за столу, поки не з'їси цей суп!".
  • Точок продажу шкідливої ​​їжі (газованої води, чіпсів, сухариків і т. п.).
  • Бруду бути не повинно. Ні пилу, ні павуків, ні тарганів! Тут навіть нема чого пояснювати. Крапка!

Інформація, що наведена нижче, допоможе вам розібратись, як обрати початкову школу

Як обрати школу дитині

Після того, як ви склали список, промоніторте інформацію щодо найближчих шкіл району та їх викладацький склад. Чи відповідають вони вашим очікуванням? Дуже точно характеризує рівень викладання в навчальному закладі Всеукраїнський рейтинг шкіл за результатами складання ЗНО https://osvita.ua/school/rating/. Вивчіть його. Там мовою цифр буде сказано, наскільки якісно ведеться навчання в тій чи іншій школі.

Поцікавтеся думкою батьків, чиї діти вже ходять до цих шкіл. Відгуки мам і тат дадуть найбільш яскраву інформацію про школу. Неприкриту правду! Запитайте у них також як обрати школу. Вони з радістю поділяться своїм досвідом.

Не полінуйтесь сходити до школи, яка вам сподобалася та побачити все особисто

Коли на основі всієї зібраної інформації ви визначились – це ще не все! Це тільки половина шляху. Адже школа, її рейтинг, чистота і краса – не головне. Головне – вчитель! Він буде проводити з вашою дитиною більшу частину часу, виховувати, заохочувати до знань, вселяти віру в себе. Він! А не нові парти або рейтинг.

Вчитель – важливіший від всієї школи. Він найближчі 4 роки буде для вашої дитини провідником у світ знань. Він буде вчити моральних норм, дружби, пошани. Він буде стежити, щоб дитині не було жарко, холодно, голодно, а щоб було цікаво і весело! Від вчителя залежить, чи сподобається дитині навчання чи ні. Історії відомі випадки, коли дітей переводили з престижних шкіл в простіші, тільки тому що не пощастило з учителем (підвищував тон, кричав на дітей, використовував ненормовану лексику, принижував, ігнорував булінг у класі, ділив дітей на улюблених і не дуже ін.).

Як обрати вчителя початкових класів

Як обрати школу дитині

Коли ви визначилися зі школою, зайдіть на її сайт і подивіться інформацію про вчителів перших класів, до яких може потрапити ваша дитина. Їх зазвичай небагато (3-5 викладачів). Дізнайтеся, який їхній стаж, категорія, досягнення. Дуже багато розповість про вчителя його шкільна сторінка, якщо така є.

Послухайте відгуки батьків, чиї діти вчаться у обраного вчителя

Якщо ви визначилися з вибором, то пора йти знайомитися. Дізнайтеся розклад вчителя і підберіть найбільш вдалий момент для знайомства. Зазвичай це час після уроків. Найкращий варіант – домовитися про зустріч з учителем безпосередньо, якщо у вас є його контакти. Беріть дитину за руку і йдіть знайомитися. Її присутність важлива. Так ви побачите першу реакцію вчителя на вашого сина / доньку. Поспостерігайте, якою вона буде. Перше враження зазвичай є дуже правдивим. Хороший педагог не проігнорує дитину, а постарається хоча б словом, посмішкою приділити їй увагу.

Після знайомства, запитайте дитину наодинці, чи сподобався їй вчитель і чому. Слухайте своє серце. І нехай ваш вибір буде вдалим!

Успіхів вам! І нехай вашій дитині буде добре в школі!

Школа – це не стіни. Це перш за все люди!


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх