Новости и события » Общество » 5 необхідних речей, про які тобі не скажуть у військкоматі

5 необхідних речей, про які тобі не скажуть у військкоматі

5 необхідних речей, про які тобі не скажуть у військкоматі

Чимало українців починає свій бойовий шлях з досить обмеженим багажем практичних знать: що ж стане у нагоді в учбовій частині та окопах на передовій? Багато хто отримує ці знання вже в бойовій обстановці або з порад друзів. Ми зібрали 5 критично важливих речей, які можуть знадобитися вам, якщо країна покличе вас до бою вже завтра.

Активки – збережуть від контузії

Активні навушники чи активки. Видають їх далеко не у всіх підрозділах, а сил волонтерів забезпечити цим пристроєм кожного солдата не вистачає. Ледве не головна травма цієї війни – контузія. Наш мозок та органи слуху не розраховані на звуки потужніші за 150 дБ. Саме активні навушники дозволяють зменшити критичні навантаження на слух та зберегти вашу психіку, нервову систему та мозок від травм при регулярних обстрілах. Не гарантовано, звісно, але в більшості випадків цей захист рятує ваше здоров`я. До того ж, моделі, які мають роз`єм для штекерів 3,5, виступають гарнітурою для більшості сучасних військових портативних радіостанцій.

Бахили – порятунок у демісезон

Будь-які якісні гумові чи прогумовані бахили – військові чи туристичні. Комплекти ОЗК в ЗСУ не завжди можна дістати (старі зіпсувалися, а нових замало), щоб використовувати гумові панчохи. Та і їхня зручність лишає чекати кращого. Для чого це – пояснювати не треба. Багно в траншеях, калюжі в наметових таборах та спостережні пункти у вогких низинах – всюди рівень води восени, взимку та навесні буде досить високим. Навіть найкраще взуття рано чи пізно намокне, а висушити його в умовах спостережного пункту, де і вогонь-то розводити заборонено, майже неможливо. Хибною є думка, що в цей час можна замінити звичайні армійські берці на гумові чоботи. Останні дуже швидко втрачають тепло. А ноги в них швидко пріють.

Захищаємо очі

Балістичні окуляри. Для солдат армій країн НАТО – це обов`язковий атрибут, але в ЗСУ вони потрапляють не кожному солдатові. Осколкові поранення очей хоча й не є основною проблемою на полі бою, але гарантовано призводять до дуже тривалого лікування, і, як правило, інвалідизації. Сучасні балістичні окуляри чудово справляються з осколками ручних гранат, мінометних мін та вторинними продуктами вибухової хвилі – камінням та предметами, здійнятими в повітря. Такі окуляри в зоні ведення бойових дій потрібно не тільки мати, але й регулярно носити (особливо під час обстрілів).

5 необхідних речей, про які тобі не скажуть у військкоматі

Гігієнічний мінімум

«Сухий» душ та засоби жіночої гігієни. Не секрет, що питання гігієни на війні – вторинне. Води може не вистачати навіть для приготування їжі. Запас чистої білизни вкупі з сухим душем дозволить вам привести себе до ладу хоча б умовно. А жіночі щоденні прокладки з максимальним показником поглинання слугують чудовим одноразовим рушником, або додатковою вологопоглинаючою устілкою. Приліплюючи такі до основної устілки ви зможете довго пересуватися взимку, не знімаючи взуття, та не відчуваючи відчуття дискомфорту від конденсату.

Цінний додаток до аптечки

Пробіотики та антидепресант. Звісно, ніхто не відміняв класичну аптечку, в якій є всі ліки, що можуть вам знадобитися в умовах фронту. Але є й такі, на які мало хто звертає увагу. Нове нерегулярне харчування, стреси, незвична вода (інколи – з відкритих джерел) та відсутність гігієни впливає на органи травлення не кращим чином. Звичайна діарея може набрати таких масштабів, що закріплювального засобу буде не достатньо. А ось поступово відновити мікрофлору кишківника та шлунку за допомогою пробіотика буде не зайвим. Це полегшить перехід у новий ритм життя. А ось антидепресанти чи достатньо сильні седативні препарати в рекомендованих лікарем дозах можуть знадобитися після перших же обстрілів та порушеного режиму сну. В будь-якому випадку, застосовувати сертифікований антидепресант чи седатив набагато краще і безпечніше для вас і оточуючих, ніж вдаватися до оковитої чи наркотичних засобів з метою скинути стрес.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх