Новости и события » Обзоры и статьи » Особливості промислового альпінізму та його значення в сучасному світі

Особливості промислового альпінізму та його значення в сучасному світі

Особливості промислового альпінізму та його значення в сучасному світі

Промисловий альпінізм зобов'язаний своєю появою однойменному виду спорту, що відраховує свою історію з 1786 року, коли почалося активне підкорення гірських вершин. Але ідея застосовувати методи альпінізму для вирішення завдань промисловості з'явилася не відразу.

Вперше альпіністське спорядження почали використовувати для висотних робіт з 1930-х років. Спочатку ці випадки були епізодичними, до висотних робіт залучали скелелазів зі своїм спорядженням. І лише на початку 80-х, коли з'явилися синтетичні мотузки, і надійність оснащення вийшла на новий рівень, промисловий альпінізм набув статусу професії і набув широкого поширення в усьому світі.

Промисловий альпінізм став справжньою революцією у сфері висотних робіт. Він їх значно спростив, здешевив, прискорив, зняв обмеження, викликані труднощами в застосуванні підйомних механізмів. Цей прогресивний метод має безліч переваг і практично не має альтернатив у більшості сфер діяльності, пов'язаних із проведенням висотних робіт.

Ознайомитися більш детально з сучасними видами діяльності, в яких використовується метод промислового альпінізму можна на сайті компанії Альпіндустрія.

У яких галузях застосовується промисловий альпінізм

Цей метод ведення висотних робіт є воістину універсальним, оскільки охоплює широкий спектр видів діяльності:

  • Ремонтно-будівельні роботи - утеплення, фарбування, реставрація фасадів, герметизація міжпанельних швів, покрівля та ремонт дахів тощо.
  • Клінінг - миття вікон, фасадів, чищення дахів від снігу та криги.
  • Монтаж і обслуговування інженерних комунікацій - ліній електропередач, зовнішнього освітлення та ілюмінації, вентиляційних і водостічних систем, кабельного зв'язку, кондиціонерів.
  • Монтаж рекламних конструкцій на висоті - банерів, білбордів, розтяжок, об'ємних написів, вивісок, світлових коробів тощо.
  • Підйом вантажів уздовж фасадів будівель із занесенням через вікно.
  • Встановлення та ремонт обладнання на телевежах, вишках стільникового зв'язку.
  • Обслуговування глибоких резервуарів, веж, димових труб.
  • Арбористика - спилювання та обрізка дерев.
  • Аварійно-рятувальні роботи на висоті з усунення наслідків стихійних лих і ворожих обстрілів, евакуація людей і тварин.

У багатьох випадках (висота понад 30 м, обмежені умови, де неможливе застосування підйомників) метод промислового альпінізму є єдино можливим.

Особливості промислового альпінізму та його значення в сучасному світі

Забезпечення безпеки під час проведення висотних робіт

Оскільки діяльність промислових альпіністів пов'язана з високим ризиком як для самих верхолазів, так і для оточуючих, то дотримання всіх вимог безпеки є основоположним моментом, без якого цей вид діяльності неможливий. До системи заходів безпеки промальпа входять такі вимоги:

  • Застосування сертифікованого спорядження, що відповідає міжнародним стандартам безпеки. Регулярні огляди та перевірки елементів спорядження з метою виявлення пошкоджень і зносу. Заміна старих елементів оснащення відповідно до встановлених термінів, навіть якщо видимі дефекти відсутні.
  • Навчання, підготовка та атестація персоналу. Промальпіністи повинні мати допуск до роботи на висоті, спеціальну освіту, хорошу фізичну підготовку, регулярно проходити медичні огляди та атестації для перевірки знань за фахом і технікою безпеки.
  • Обов'язкове використання засобів індивідуального захисту кожним верхолазом - страхувальних систем, захисних окулярів, касок, рукавичок.
  • Ретельне планування майбутніх робіт з урахуванням усіх ризиків і потенційно можливих надзвичайних ситуацій.
  • Категорична заборона на проведення висотних робіт за невідповідних погодних умов, зокрема - сильного вітру.
  • Огородження небезпечної зони попереджувальною стрічкою.
  • Суворе дотримання всіх законодавчих норм, що регулюють роботи на висоті.
  • Діяльність компанії промальпа має бути ліцензована, життя персоналу, що працює на висоті - застраховане.

Виконання всіх цих вимог практично нівелює ризики і забезпечує безпеку висотних робіт як для промальпіністів, так і для оточуючих людей.

Особливості промислового альпінізму та його значення в сучасному світі

Переваги промислового альпінізму

Порівняно з альтернативними методами ведення висотних робіт - зведенням будівельних риштувань, застосуванням автомобільних вишок і фасадних підйомників - промисловий альпінізм має багато переваг:

  • Універсальність, яка виражається як у широкому розмаїтті сфер застосування, так і в практично необмеженому діапазоні висот і умов проведення висотних робіт, за винятком несприятливих погодних умов.
  • Економічна ефективність. Завдяки недорогому і швидкому в установці обладнанню вартість робіт набагато нижча, а швидкість їх проведення - значно вища, ніж у разі використання риштувань, машин і механізмів.
  • Екологічність. Немає негативних наслідків для довкілля - вихлопних газів, шуму, пошкоджених автовишками газонів, погіршення естетики будівель, як у разі використання будівельного риштування і фасадних підйомників.
  • Надійність і безпека. Методи промислового альпінізму засновані на застосуванні страховки, техніки дублювання і дотриманні заходів безпеки, що практично виключає ймовірність нещасних випадків.
  • Інноваційність. Завдяки вдосконаленню оснащення і створенню нових матеріалів промальп постійно розвивається, з'являються нові пристосування і техніки, що дають змогу вирішувати найскладніші завдання.

Промисловий альпінізм є прогресивною технологією, без якої сьогодні неможливо уявити будь-які галузі економіки, де використовуються висотні роботи. Завдяки своїй економічній ефективності, універсальності, безпеці та екологічності промальп зайняв лідируючі позиції серед способів проведення робіт на висоті.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх