Види та варіанти міжнародних морських перевезень вантажів
Сьогодні морські перевезення вважають одними із найбільш затребуваних та поширених видом транспортування вантажів. Така популярність пов'язана з чисельними перевагами, серед яких варто відзначити широке покриття з можливістю вибрати різноманітні маршрути, а також доступна ціна доставки.
Згідно зі статистикою, понад 70% міжнародної комерційної торгівлі припадає на контейнерні перевезення. В результаті міжнародні морські перевезення передбачають застосування металевих контейнерів завдовжки 20 і 40 футів або 6 і 12 м відповідно.
Вибираючи оптимальний спосіб доставки всіляких видів вантажів морем, розрізняють два найбільш затребувані варіанти:
- FCL або повне завантаження контейнера товаром від одного клієнта (замовника).
- LCL або часткове завантаження контейнера товарами від різних клієнтів.
Таким чином, остаточна вартість морських доставок залежить від обраного виду перевезення та відстані, яку потрібно подолати.
Full Container Load (FCL)
Такий формат контейнерних перевезень є актуальним для великих компаній, підприємців, яким важливо перевезти величезні партії готової продукції або сировини.
Серед беззаперечних переваг зазначають:
- Пломбування контейнера після завантаження конкретної партії. Таким чином, власник вантажу може бути впевнений у його цілості та збереженні протягом усього періоду доставки.
- Мінімальний транзитний час завдяки відсутності необхідності попередньої консолідації вантажів від інших клієнтів.
Такий варіант доставки є максимально простим і зрозумілим для всіх сторін: відправлення здійснюється відразу після завантаження повного контейнера на судно.
Less Container Load (LCL)
Цей варіант доставки також називають доставкою збірних вантажів, коли у складі одного контейнера перевозять дрібні партії товарів від різних власників. Представлений варіант популярний серед бізнесменів та підприємців, які тільки розпочали свою комерційну діяльність, які ще не мають великих оборотів товару. У результаті клієнт платить не за оренду всього контейнера, а лише за вільний простір, який займає його вантаж. З економічної точки зору цей варіант вважається найбільш вигідним.
Таким чином, вартість доставки збірних вантажів розраховується в індивідуальному порядку окремо для кожного власника товару. Адже остаточна ціна залежить від габаритів, ваги конкретної партії.