Що треба знати, щоб почати працювати SMM-менеджером з нуля?
Про професію SMM-спеціаліста говорять всі. Одні кажуть, що це людина, яка поститить меми, інші - спеціаліст, який просто веде соцмережі. Але хто насправді такий SMM-спеціаліст і що треба знати, щоб почати ним працювати? Про це розповіли далі.
Що таке SMM і хто такий SMM-менеджер?
Social Media Marketing (SMM) – це інструмент в маркетингу, який застосовують для просування в соціальних мережах. Він допомагає підвищити впізнаваність бренду, залучити нових клієнтів та досягати бізнес-цілей.
Людина, яка займається введенням соціальних мереж називається SMM-менеджер (або SMM-спеціаліст, есемемник тощо). Цей фахівець знає, як ефективно просувати бренд, визначити його сильні сторони та розробити стратегію розвитку соціальних мереж, яка буде спрямована на досягнення поставлених цілей.
SMM-спеціаліст не лише знає, як просувати Instagram чи Facebook, а й займається веденням Twitter, TikTok, Telegram та інших платформ. Щоб досягнути бажаного результату, він має розбиратись в особливостях кожного плейсменту. Бо лише тоді спеціаліст зможе визначити платформи, які найкраще підходять для просування певного бренду.
Скільки заробляє SMM-спеціаліст?
Щодо заробітку, то СММ менеджер має різний прайс. Бо багато залежить від його рівня, досвіду та навичок:
- Початківець (спеціаліст, що тільки починає свій шлях в SMM, ще не має великого досвіду і дієвих кейсів в портфоліо): заробітна плата приблизно 100 - 200$ за проєкт.
- Середній рівень (спеціаліст, який має досвід у роботі, володіє основами SMM і має хороші кейси в портфоліо): місячна ставка за проєкт від 250 до 500$.
- Експерт (професіонал з крутими кейсами, досвідом роботи з відомими брендами у портфоліо, високим рівнем навичок і впізнаваністю серед інших експертів): плата за проєкт понад 500$.
Які обов’язки в SMM-менеджера?
- Розробляти стратегії просування;
- Аналізувати цільову аудиторію та конкурентів;
- Створювати контент-плани;
- Працювати з інформаційними приводами та трендами;
- Розуміти специфіку різних ніш та актуальні теми, що цікавлять потрібну цільову аудиторію;
- Налаштовувати таргетовану рекламу;
- Відстежувати результати та вимірювати ефективність ведення;
- Делегувати роботу, ставити ТЗ та співпрацювати з колегами (копірайтерами, таргетологами тощо);
- Комунікувати з цільовою аудиторією;
- Створювати цікавий та креативний контент;
- Давати результати через ведення соцмереж.
Які навички йому для цього потрібні?
- Творчий та креативний підхід;
- Аналітичне мислення;
- Вміння цікаво писати та запаковувати сенси в слова;
- Комунікабельність;
- Знання технічних інструментів та застосунків.
Тож розпочати кар'єру у сфері SMM з нуля цілком можливо, але важливо постійно розвиватися, стежити за трендами та вдосконалювати свої навички. Бо тут потрібне як креативне мислення, так і аналітичний підхід, щоб вміти будувати ефективну стратегію розвитку.
У цій галузі всі інструменти діють разом, тому важливо вміти бачити перспективи, які й допоможуть визначити ключові точки зросту та напрямок розвитку.