Новости и события » Общество » Попит на дитячі майданчики в Україні зріс на 200% під час війни

Попит на дитячі майданчики в Україні зріс на 200% під час війни

Попит на дитячі майданчики в Україні зріс на 200% під час війни

Від початку повномасштабного вторгнення рашистів наразі минає третій рік. На початку цих трагічних подій чимало наших співвітчизників емігрували за кордон. Проте багато українців, не зважаючи на небезпеку ворожих бомбардувань, принципово залишаються жити й працювати вдома.

Має місце в таких реаліях і внутрішня міграція громадян України – численні родини, особливо ті, що з дітьми, переїхали у відносно безпечні, віддалені від зон бойових дій регіони.

Така ситуація вплинула на стан ринку країни – одні товари втратили актуальність, а затребуваність іншої продукції, навпаки, стрімко зросла.

До останнього категорії можна віднести ігрові комплекси для дітей. Принаймні, підставу для такого висновку дають матеріали доповіді в соціальних мережах компанії Creative Play (сайт компанії https://creativeplay.com.ua/), що на вітчизняних теренах є лідером виробництва дитячих майданчиків.

Представники відповідної організації заявляють, що кількість замовлень на їхню продукцію останнім часом виросла як мінімум удвічі.

Чому зараз замовляють майданчики для дітей частіше?

Така тенденція не є безпідставною. З’явилося багато вагомих причин для зростання попиту на відповідне обладнання, в яких за допомогою фахівців «Креатив Плей» розібралися наші журналісти.

  1. Повне або часткове руйнування відповідних ігрових локацій. Навіть у порівняно безпечних західноукраїнських областях, трапляються прильоти. Про регіони, неподалік яких точаться активні бої з ворогом, годі й говорити. Ворог підступно б’є по житловим кварталам Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя і звільненого від окупації Херсона. Бомбардувань зазнають містечка й селища Харківщини, Сумщини, Чернігівщини й інших регіонів, наближених до кордону з росією або лінії зіткнення. Таким чином, зазнають ушкоджень не лише житлові й інші споруди. Нищаться і дитячі майданчики. Але між повітряними тривогами юні мешканці цих територій, що не покинули рідного краю, мають десь гратися.
  2. Наявність пошкоджених майданчиків для дітей на деокупованих територіях. Відомо, що ЗСУ вдалося очистити від ворога окуповані ним у перші місяці війни північні регіони України, відсунути загарбників на східній частині Харківської області та на Херсонщині. Тепер інфраструктура цих територій, на які часто повертаються їх колишні мешканці, потребує відновлення. Але в своїй більшості ігрові локації для дітей на них ремонту не підлягають – потрібно купувати та встановлювати відповідне обладнання нове.
  3. Значна кількість внутрішньо переміщений осіб (ВПО). Такі родини, що переїхали на Івано-Франківщину, Закарпаття, Львівщину, Тернопільщину, Рівненську область та Волинь, переважно оселилися в гуртожитках, на території яких ігрові комплекси для дітей відсутні. Зростання чисельності населення в даних регіонах за рахунок ВПО зумовлює необхідність відкриття додаткових навчально-освітніх закладів для малюків та дітлахів старшого віку. Як наслідок, з’являються нові дитсадочки та школи, в яких навчаються діти вимушених переселенців. Їх подвір’я мають бути впорядковані майданчиками для розваг та спорту.
  4. Переміщення дитячих інтернатів зі Східної України на Західну. Таке явище набуло масового характеру. Йдеться про заклади, в яких перебувають дітки, позбавленої батьківської опіки й піклування, сироти, вихованці з вадами розвитку тощо. Перебазувалися такі установи в більш-менш підходящі умови й приміщення. Проте на їх подвір’ях і прилеглих територіях повноцінних дитячих майданчиків і навіть окремих конструкцій для дозвілля й фізичного розвитку юних користувачів нема. Й однозначно відсутні в них сучасні ігрові комплекси, що включають різні види гойдалок та каруселей, гірки, пісочницю, спортивні снаряди та популярне нині гумове покриття – травмобезпечне, естетичне та практичне.

Таке обладнання, сертифіковане та відповідне ДСТУ, пропонує компанія Creative Play з варіантом його монтажу «під ключ».

Де знаходять гроші?

Зрозуміло, що силами місцевих ОТГ придбати ігрові та спортивні комплекси для діток в сучасних реаліях часто буває неможливо. Для цього просто бракує фінансів.

Попит на дитячі майданчики в Україні зріс на 200% під час війни

Вирішують відповідну проблему пошуком інвесторів. Виходячи з даних, повідомлених фахівцями «Креатив Плей», їх замовниками є українці, а платниками – компанії, представництва яких розташовуються за рубежем.

Найчастіше спонсорами відповідних замовлень стають фірми країн Євросоюзу, в тому числі Польщі, Німеччини, Чехії й Естонії. Упродовж 2023-2024 років мали місце також даного роду інвестиції, надані бізнесменами таких держав як Норвегія та Японія, Канада й США.

Так цивілізований світ демонструє свою небайдужість до проблем українців, що змушені жити в умовах війни.

Зрозуміло, що на часі найважливішими є поставки в Україну, що бореться з ворогом, зброї та боєприпасів. Проте на увагу заслуговують і наші діти, юні роки яких припали на жахливий період війни – адже за цим поколінням майбутнє нашої держави.


Китайские компании планируют купить заводы Volkswagen в Германии

Китайские компании планируют купить заводы Volkswagen в Германии

Автопроизводители Китая рассматривают вариант приобретения немецких заводов, которые хотят закрыть. Об этом сообщил Reuters со ссылкой на ряд источников. Речь идет о 2 заводов компании Volkswagen в Оснабрюке и Дрездене. На 1-ом заводе работают более 2300...

сегодня 14:41

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх