Новости и события » Hi-Tech » 10 пунктів, які необхідно перевірити під час купівлі б/в ноутбука

10 пунктів, які необхідно перевірити під час купівлі б/в ноутбука

10 пунктів, які необхідно перевірити під час купівлі б/в ноутбука

Купівля вживаної техніки видається оптимальним рішенням, коли гаджет необхідний на час, для відпочинку, роботи або навчання. Б/в ноутбуки дають змогу заощадити 50% від вартості нової моделі. Крім фінансової сторони, переваги в придбанні б/в полягають у доступі як до популярних, так і рідкісних пристроїв різних виробників, таких як Lenovo і Fujitsu.

Вдала покупка може бути здійснена за умови, що техніка справна й не має серйозних слідів експлуатації. Щоби переконатися в працездатності пристрою, необхідно провести покрокову перевірку.

Що перевірити перед покупкою? 10 основних речей

Щоби провести тестування самостійно, необхідно виділити час - 30–60 хвилин.

Візуальний огляд

Дрібні подряпини - це природні сліди експлуатації, які з'являються зазвичай після року використання б/в ноута.

Важливо перевірити, чи не є недоліки причиною більш серйозних дефектів у пристрої:

  • Огляньте всі порти і клавіатуру на наявність сколів або забруднень.
  • Огляньте корпус - тріщини, сліди від ударів і падінь вказують на можливе пошкодження материнської плати.

Сучасні технології дають змогу обирати вживаний лептоп поміж моделей, яким понад 2–3 роки. Купити ноутбук б/в у хорошому стані від виробників Acer, HP, Dell, Asus і Apple можна на сайті компанії «ЦСервіс» - https://bu.ctrs.com.ua/laptop. Тут ви знайдете відповідний уживаний гаджет, а також отримаєте гарантію на обслуговування пристрою у випадку поломки впродовж 30–60 днів.

Швидкість завантаження операційної системи

На сучасних лептопах на Windows 10 і 11 процес завантаження операційної системи займає приблизно 10–30 секунд. Довге ввімкнення вказує на застарілий жорсткий диск.

Купувати ноутбук без налаштованої ОС не варто - без неї не вийде коректно перевірити працездатність гаджета.

Процесор і система охолодження

Процесор відповідає за обробку даних, виконання команд від ОС і програм на ноутбуці б/в. Із допомогою утиліти AIDA64 можна дізнатися докладну інформацію про поточний стан комплектуючих.

Через програму оцінюють і систему охолодження - усе гаразд, якщо ноутбук нагрівається не сильніше, ніж на 75 °C під час інтенсивної роботи. Для перевірки можна ввімкнути відео з високою роздільною здатністю.

Перевірка матриці

Матриця відповідає за якість зображення і правильну передачу кольору на екрані. Перевірити роботу можна з допомогою спеціальних програм, попередньо встановивши їх на зовнішній накопичувач, - IsMyLcdOK і Dead Pixel Tester.

Під час тестування екран почергово заливається різними кольорами, так легше помітити биті пікселі на екрані - точки білого, червоного або синього кольору, які не зникають.

Перевірка акумулятора

Якщо батарея зношена, заряд швидко падатиме (за 30 хвилин приблизно на 10%). Купити такий б/в ноутбук - погана ідея, адже акумулятор доведеться замінити на дорогий новий. Стан батареї можна перевірити з допомогою програми для ноутів Battery Care.

Додатково перевірте, чи справно працює блок живлення. Пристрій не має заряджатися занадто повільно.

Перевірка жорсткого диска

Дізнатися час роботи, рівень температури та іншу інформацію про жорсткий диск можна використовуючи утиліту Crystal Disk Info.

Підключення Wi-Fi, Bluetooth, AirDrop

  • під час перевірки підключіться до доступної мережі, оцініть роботу вебсайтів і швидкість відтворення роликів в інтернеті.
  • спробуйте підключити до ноутбука бездротові навушники або отримати файли від іншого пристрою через Bluetooth.
  • якщо купуєте модель MacBook, відправте дані на інший пристрій через AirDrop, щоби перевірити функцію.

Робота клавіатури й тачпада

Перевірте чи коректно працюють усі кнопки - для цього наберіть текст у будь-якому текстовому редакторі (наприклад, Word). Кнопки не мають западати або видавати хрускіт.

Тестування функціоналу

  • оцініть роботу USB-портів із допомогою флешки - у робочих пристроях зовнішній накопичувач розпізнається впродовж 10 секунд.
  • підключіть дротову гарнітуру для перевірки стану роз'ємів.
  • якщо модель має оптичний привід, помістіть у нього DWD-RW диск, щоби дізнатися, чи правильно відображаються дані.

Стан відеокарти

Потужна відеокарта важлива для ігрових ноутбуків. Її стан перевіряють через програми FurMark (опція GPU Stress) і OCCT.

Що запитати в продавця?

  • Чи не тонув гаджет раніше - рідина, що залишилася всередині корпусу, заважатиме роботі з додатками, якщо її не було видалено своєчасно.
  • Скільки було зроблено ремонтів - відновлені ноутбуки прослужать менший термін. Є ризик, що оригінальні комплектуючі були замінені на підробку.

Складно знайти недорогий ноутбук, купити вживану модель із відповідними технічними характеристиками - вигідний варіант. Купуючи вживану техніку в спеціалізованих магазинах, ви знижуєте ймовірність нарватися на шахраїв.


«Google Фото» будет помечать изображения, сгенерированные ИИ

«Google Фото» будет помечать изображения, сгенерированные ИИ

Метка о создании или редактирования изображения при помощи ИИ, будет появляться, при наличии соответсвующей отметки в метаданных файла. «Google Фото» добавят в «Свойства» изображений новый раздел «Информация об ИИ», в котором будет располагаться пометка,...

25 октября 2024

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх