Штучний інтелект та його сучасні можливості
Термін «штучний інтелект» виник понад 70 років тому. Ще в 50-х роках минулого століття була думка, що незабаром електронна техніка настільки розвинеться, що буде самостійно приймати важливі рішення. Як і багато інших термінів, така ідея вперше з’явилася у фантастичних романах в епоху появи перших електронних обчислювальних машин.
Варто зазначити, що в ті часи комп’ютери були величезними, а швидкість обчислень залишала бажати кращого. Зараз є функціональні системи штучного інтелекту, які дійсно допомагають користувачам. Звісно, до прийняття самостійних рішень ще далеко. Проте вже зараз «електронний мозок» активно використовується, адже він має низку переваг.
Переваги штучного інтелекту для бізнесу
ШІ використовується в багатьох сферах життя. Навіть у звичайних бюджетних смартфонах є віртуальні помічники, які допомагають у пошуку результатів чи обробці фотографій. Серед переваг штучного інтелекту для бізнесу необхідно виділити такі особливості:
- швидка робота з великими обсягами інформації та визначення певних закономірностей (на відміну від людського, штучний мозок не втомлюється);
- цілодобова робота, що призводить до підвищення ефективності бізнесу;
- прийняття виважених рішень на основі попереднього досвіду та закладених алгоритмів;
- автоматизація процесів, які повторюються регулярно.
Це лише частина можливостей, проте навіть їх достатньо, щоби продуктивність роботи підвищилася на 15-30%. Отримуючи вільний час, співробітники можуть сконцентруватися на креативних завданнях, а не на рутинних операціях.
Як ШІ працює на практиці?
Комп’ютер звільняє користувача від цілого переліку завдань, які доводиться робити вручну. Наприклад, для швидкості файли часто передаються в архівах чи форматі, який займає менше місця. Доводиться застосовувати певні програми (конвертери), щоб отримати інформацію в зручному вигляді. Усе це за людину може робити електронний мозок: він сортує, обробляє та надає дані в зручному для користувача вигляді. Це реалізується шляхом машинного навчання та вбудованих алгоритмів.
Штучний інтелект - це не просто помічник. Уже зараз він може створювати абсолютно новий контент із нуля: від текстів до музики з відео. Звісно, розробникам ще є над чим працювати, проте запропонований ШІ варіант може використовуватися, як чернетка.
Допоможуть розібратися з опануванням та впровадженням систем штучного інтелекту спеціалісти компанії SoftwareOne. Вони також розкажуть про головні переваги його використання для конкретного різновиду бізнесу.