Новости и события » Авто » Ознаки, за якими час змінювати антифриз у машині

Ознаки, за якими час змінювати антифриз у машині

Ознаки, за якими час змінювати антифриз у машині

Антифриз (охолоджувальна рідина) - робоча рідина автомобіля, яка забезпечує охолодження його систем. Антифриз забезпечує адекватні умови для роботи машини, його відсутність у системі може спричинити заклинювання двигуна через перегрівання, надмірне навантаження, та, як наслідок, деформацію його вузлів і блоку циліндра. Охолоджувальні рідини бувають різних типів та можуть мати у своему складі різні присадки. У магазині автомобільних запчастин zpiveco.com.ua можна підібрати відповідний антифриз для конкретного автомобілю.

Бувають випадки, коли антифриз витікає із системи через тріщини, щілини під кришкою або через проблема з прокладкою. Оскільки охолоджувальна рідина виконує важливу функцію у роботі автомобіля, вона спеціально має їдкі кольори, щоб її витік було простіше розпізнати. Вкрай важливо вчасно побачити цю проблему і усунути ії.

Основними ознаками охолоджувальної рідини вважаються:

  • плями та калюжі яркого кольору під машиною;
  • стрімке падіння рівня рідини у розширювальному бачку;
  • сліди маслянистої рідини на підлозі у салоні авто;
  • поява білого диму з вихлопної труби;
  • перегрівання двигуна згідно зі показниками датчика;
  • сліди рідини під капотом.

Окрім витоків, є ще декілька випадків, коли потрібно поповнення або повна заміна антифризу:

  • у розширювальному бачку візуально можна побачити забруднення антифризу: помутніння, розшарування, зміна кольору;
  • з'являється велика кількість піни або рідина стає густою і желеподібною;
  • потрібне поповнення рівня рідини, але не відомо, рідина якого типу заливалася раніше і на даний момент циркулює у системі;
  • проводився ремонт системи охолодження з повним зливом усієї рідини.

Також існують певні норми по заміні охолоджувальної рідини, що грунтуються на експлуатаційних особливостях авто. Згідно з ними авто, яке експлуатується від 10 до 15 років, вимагає заміни антифризу раз на 5 років, а авто, яке знаходиться в експлуатації більше 15 років - кожні 2-3 роки. У деяких випадках заміну охолоджувальної рідини прив'язують до пробігу машини: кожні 50 тис. км.

У випадку якщо потрібна заміна антифризу, є декілька порад про те, як це робиться. В першу чергу треба злити рідину з двигуна і радіатора. Для цього треба поставити машину на рівну поверхню, підставити тару для збору старої рідини, відкрити зливні пробки і дочекатися, поки уся рідина витече. Далі треба зрозуміти, чи потребує система промивання спеціальними засобами (при великій кількості механічних домішок у вигляді бруду, піни, накипу і так далі) або досить буде промити її від старої рідини дистильованою водою (у разі, якщо рідина має нормальний вигляд).

Промивання полягає в тому, щоб залити воду в систему, включити двигун, піч і дати йому попрацювати на холостому ходу близько 15 хвилин. Промивання спеціальним засобом проводиться згідно інструкції про його експлуатації. Промивання дистильованою водою проводиться до тих пір, поки вода не стане чистою. Після того, як промивання здійснилося, треба залити новий антифриз і знову дати двигуну попрацювати на холостих ходах, важливо при цьому відстежувати рівень рідини і при необхідності підливати її.


Забота о ногах: преимущества электрических массажеров для вашего...

Забота о ногах: преимущества электрических массажеров для вашего здоровья

Электрические массажеры для ног стали популярным устройством для здоровья благодаря своей способности обеспечивать расслабление и лечение различных проблем, связанных с опорно-двигательным аппаратом. Они предлагают множество функций, от простого массажа до...

сегодня 11:21

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх