Новости и события » Авто » З чого складається система охолодження двигуна та її типові поломки

З чого складається система охолодження двигуна та її типові поломки

З чого складається система охолодження двигуна та її типові поломки

Система охолодження ДВЗ найчастіше дає збої влітку, але й узимку іноді доводиться згадувати про її існування. Якщо грубка перестає гріти, швидше за все, компоненти системи засмітилися і забилися відкладеннями. У кращому випадку, допоможе ретельне промивання, а якщо не пощастить, доведеться замінювати радіатор або термостат. Щоб цього уникнути, треба промивати систему охолодження за будь-якої можливості: будь-то заміна будь-якого з компонентів або антифризу.

Як влаштована система охолодження

Сучасна система охолодження автомотора включає:

  • сорочку охолодження головки та блоку циліндрів - герметична, чавунна або алюмінієва порожнина, заповнена антифризом;
  • відцентровий та лопатевий насос антифризу, який обертає ремінь ГРМ або допоміжний приводний ремінь;
  • термостат - автоматичний клапан, який реагує на температуру, скидаючи рідину. Термостат Ланос можна знайти та замовити в онлайн маркетплейсах.
  • шланги;
  • радіатор - теплообмінник з двома бачками, які сполучаються між собою алюмінієвими трубками;
  • вентилятор, що приєднаний до радіатора та простягає через нього повітря для кращого тепловідведення.

Всі ці компоненти в зборі або окремо можна знайти та замовити на Avto.pro, вибравши найкращу ціну на ринку.

Після того, як двигун запускається, помпа починає качати антифриз, проганяючи його через сорочку та головки циліндрів. При досягненні температури 80–90 ˚С відкривається термостат і направляє потік у радіатор. Там зустрічний повітряний потік охолоджує антифриз і за потреби вентилятор.

З чого складається система охолодження двигуна та її типові поломки

Що найчастіше ламається

Оскільки в процесі задіяна рідина, головна слабкість системи охолодження – протікання. Численні шланги з часом неминуче втрачають герметичність. Трохи пізніше до них приєднується радіатор, який постійно б'ють каміння і псують дорожні реагенти. Також антифриз може просочитися через теплообмінник обігрівача або ущільнення насоса - як наслідок рветься ремінь ГРМ. Від течі страждає навіть пробка радіатора або розширювального бачка, хоча це відбувається в останню чергу.

Крім протікання антифризу, процесу охолодження може перешкодити клин термостата. Якщо клапан перестає відкриватися, двигун перегрівається навіть узимку, якщо клапан не закривається - двигун не зможе прогрітися. Ця причина також є відповідальною за негріючу піч, перевитрату палива і підвищений знос мотора.


Промышленный сепаратор нефти. Все про нефтеуловители

Промышленный сепаратор нефти. Все про нефтеуловители

Промышленный сепаратор нефти - это устройство, предназначенное для разделения нефтяных жидкостей на компоненты различной плотности. Основное его применение – это в области нефтегазовой промышленности, где происходит добыча, транспортировка и переработка...

сегодня 13:44

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх