Новости и события » Спорт » Чому стретчинг такий популярний

Чому стретчинг такий популярний

Чому стретчинг такий популярний

Стретчинг – це продумана система вправ, що направлена на якісне розтягування всіх груп м’язів людини. Стретчинг успішно використовується професійними спортсменами та людьми, що займаються фітнесом. Ця система розтяжки вважається надважливою складовою успіху та екологічності будь-якої сучасної тренувальної програми. Вона також представлена окремо у розкладах багатьох спортивних залів та фітнес центрів. Новини фітнесу підтверджують цю статистику, тож у цій статті ми розглянемо роль стрeтчингу та дізнаємось секрет його популярності.

Історія розвитку стретчингу

Історія стретчингу як такого починається в далекому минулому. Його елементи можна знайти у йозі, Тай Чі та інших методах розвитку. Також певні системи розтяжки використовували у тренуваннях з бойових мистецтв та військової справи. З часом стретчинг видозмінювався, допоки поступово перейшов у сферу популярного фітнесу і став доступним для всіх бажаючих.

Чому стретчинг такий популярний

Секрет популярності стретчингу

Однією з головних причин популярності стретчингу є його спроможність покращити гнучкість та рухливість тіла. Регулярні заняття стретчингом допомагають:

 • у розслабленні м'язів;
 • покращенні кровообігу;
 • зменшенні ризику травм при заняттях спортом;
 • релаксації тіла та розуму;
 • зниженні стресу;
 • поліпшенні настрою та загального стану здоров'я.

Розтяжка має позитивний психологічний вплив, особливо важливий в умовах швидкого сучасного світу, де постійний стрес буквально є супутником повсякденного життя.

Чому стретчинг такий популярний

Застереження для занять стретчингом

Тренування із розтяжки - це чудовий спосіб набути гнучкість та пожвавити рухливість тіла, однак під час занять важливо дотримуватися переліку певних правил:

 • розігрійтеся перед початком вправ. Не робіть раптових, інтенсивних рухів без попереднього достатнього розігріву основних груп м'язів. Можна зробити легкі кардіовправи, щоб підготувати м'язи до роботи з розтягування;
 • уникайте відчуття болю. Під час стретчингу можуть виникати відчуття певного дискомфорту, але вони не повинні бути занадто болючими. Якщо під час заняття ви раптом відчули сильний біль, зупиніться та відпочиньте;
 • не перенапружуйтеся. Не намагайтеся перенапружити м'язи чи зайти далеко за межі своїх можливостей. Підвищуйте інтенсивність навантажень обережно та поступово;
 • дотримуйтесь правильної техніки. Виконуйте кожну вправу правильно, дотримуючись необхідної та безпечної позиції тіла;
 • не робіть розтяжку після травм, якщо ви не маєте на це дозволу лікаря.

Розтяжка – приємний та ефективний метод фізичної активності, який допомагає людям підтримувати здоровий спосіб життя. Вправи із стретчингу є дуже корисними для здоров’я та загальної фізичної форми. Розтяжка сприяє покращенню гнучкості тіла, значно знижує ризик отримання травм та допомагає розслабити м’язи після тренувань чи довгого стресового дня. Розтяжка є універсальним та доступним методом фізичної активності, що підходить для всіх.


Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх