Новости и события » Культура » Яка постіль краща: бязь чи сатин?

Яка постіль краща: бязь чи сатин?

Яка постіль краща: бязь чи сатин?

Частіше за все при виборі постільної білизни виникає питання: «Що краще обрати?». На сайтах та у офлайн магазинах є безліч тканин на вибір:

  • сатин;
  • страйп-сатин;
  • бязь;
  • полікотон;
  • жаккард;
  • варена бавовна;
  • ранфорс;
  • тенсел;
  • поплін;
  • фланель тощо.

Всі люди мають свій фаворит серед такого широкого асортименту. Є такі люди, котрі обирають собі постільну білизну взагалі тільки за забарвленням чи малюнком, не зважаючи на тип матеріалу. А з тим, що зараз поширена проблема алергічних реакцій на склад продуктів, то ми радимо робити вибір уважно та більше звертати увагу на матеріали. Зараз частіше за все на поличках в магазині чи на сайтах можна виділити два фаворити покупців: бязь та сатин. Однак питання «що вибрати?» не зникає.

Тож, давайте спробуємо розібратися. Почнемо з того, що розглянемо обидві тканини.

Постіль із сатину - це якісна і щільна тканина, яка має гарний вигляд з особливим блиском, немов шовк. Ця тканина гладка і щільна, щільність якісної сатинової тканини має становити вище 120 г/м2. Особливість цього матеріалу в плетінні бавовняних ниток. Для плетіння як правило використовується щільна нитка для основи і тонка кручена для лицьового боку. Шовковиста, гладенька і трохи блискуча лицьова сторона виходить саме за рахунок крученої нитки. А що стосується зворотньої сторони, то він щільніше і навіть трошки шорсткуватий.

Яка постіль краща: бязь чи сатин?

Бязь - це не менш гарна тканина, користується популярністю серед використання для пошиття постільної білизни. Ця тканина є щільною, має теж 100% бавовняний склад. Бязь виконана з полотняного переплетення ниток, що забезпечує високу зносостійкість. Має менш мʼяке на дотик відчуття.

Отже, підведемо підсумок. Якщо обирати між цими двома тканинами, сміливо можна сказати, що вартує уваги кожна з них. Обидві тканини мають щільне плетіння та високу зносостійкість. Обидві тканини гарно пропускають повітря та не затримують вологу. Це ну дуже важливо, як для тіла, так і для комфортного відпочинку. Що стосується зовнішнього вигляду, то сатин більш гладкий і блискучий, однак не ковзає. А бязь має вигляд матової поверхні з обох сторін, так само і на дотик. Сатин і бязь мають 100% бавовняний склад, однак завжди уважно слід читати склад на етикетці. Деякі недобросовісні виробники можуть погіршувати тканину під час плетіння або продавати не якісні вироби. Також слід зазначити, що обидва матеріали легко прати вдома у машинці і сушити. Звісно, бязь менш примхлива тканина. А ще є такий момент, як ціна. Вартість бязі демократичніша, ніж вартість сатину. Однак, якщо є можливість обрати більш мʼякий та комфортний до тіла варіант, обирайте сатин.

Яка постіль краща: бязь чи сатин?

Все це тепер ви знаєте і можете легко зробити свій вибір в онлайн та офлайн магазинах. Однак, якщо все ж таки є можливість придбати обидва варіанти постільно білизни - зробіть це. Таким чином ви зможете спробувати в експлуатації кожен виріб та на майбутнє визначитися, що краще підходить саме дня вас. Бо деякі користувачі не звертають увагу на те, чи мʼякіший сатин за бязь, чи матовіша постільна білизна з бязі від сатинової.

Бажаємо гарних та вдалих покупок!


Google: c Android 15 смартфон дольше работает от аккумулятора -...

Google: c Android 15 смартфон дольше работает от аккумулятора - прирост достигает трех часов

Инженеры Google оптимизировали работу спящего режима Android 15, что позволило увеличить время автономной работы в режиме ожидания - на некоторых устройствах прирост достигает трех часов. Об этом рассказали вице-президент по разработке Android Дэвид Бурк и...

сегодня 14:09

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх