Новости и события » Авто » Що треба знати про заміну моторної оливи

Що треба знати про заміну моторної оливи

Що треба знати про заміну моторної оливи

Коли настає час заміни моторної оливи, багато початківців, а також автолюбителів, стикаються з проблемою вибору відповідного продукту. Кожен інтернет магазин автозапчастин має величезний асортимент, який маркується незрозумілими цифрами та літерами. Що мається на увазі під цими позначеннями і як вибрати відповідну оливу для конкретного автомобіля, ви дізнаєтесь з цієї статті.

Моторна олива виконує низку надзвичайно важливих функцій:

  • охолодження компонентів двигуна;
  • зниження тертя між рухомими деталями;
  • захист від корозії;
  • зменшення витрат палива;
  • підвищення ефективності роботи двигуна.

При виборі оливи, в першу чергу, слід враховувати її якість та допуск, тобто можливість застосування для конкретної марки автомобіля. Другий важливий критерій - в'язкість, яка повинна відповідати сезону та кліматичним умовам, в яких експлуатується конкретний автомобіль. Абревіатура SAE позначає відповідність міжнародним стандартам. Літера W вказує на те, що продукт призначений для зими. Стандарт визначає шість типів в'язкості зимової моторної оливи при температурі від 0 до -36 градусів Цельсія: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W. Виробляються оливи також і для всесезонного використання, вони мають позначення 5W-40, 15W-40, 5W-50.

У сервісній книжці кожного автомобіля зазначені параметри оливи, у відповідності до системи стандартів SAE. Але також слід враховувати особливості клімату. Якщо зими характеризуються сильними морозами, потрібно вибирати масло з відповідною в'язкістю. Бренди моторних масел часто мають продукти для різних марок автомобілів, які розробляються з урахуванням їх особливих потреб.

Згідно з даними Американського інститута нафти, існує система оцінки характеристик олив API. Якщо на етикетці присутній такий символ, це означає, що є також додаткове маркування: A, B, C, D, E, F, G, H (для бензинового двигуна) і A, B, C, D, E, F4 (для дизельного). Літерне позначення API говорить про індекс якості оливи. Існує також європейський аналог API - ACEA. На етикетці оливи можна зустріти і багато інших особливих маркувань.

Що треба знати про заміну моторної оливи

Щоб добре доглядати за авто і зберігати його у справному стані, недостатньо розбиратися у маркуваннях олив. Навіть оригінальний і якісний продукт, якщо він підібраний неправильно, може завдати значної шкоди:

  • передчасний знос гумових деталей;
  • поломка поршневих кілець;
  • вихід з ладу форсунок;
  • забруднення двигуна та інші проблеми.

Двигун вважається найдорожчою складовою автомобіля. Правильно підібрана олива забезпечує якісний догляд за двигуном. Вона захищає його від корозії та зносу важливих вузлів, що значно покращує продуктивність та подовжує термін його служби.

Один із найважливіших аспектів при виборі моторної оливи - звернення до професіоналів, постачальників автозапчастин з багаторічним досвідом на ринку. Фахівці продавця з радістю допоможуть вам з вибором відповідної оливи для вашого автомобіля, враховуючи його особливості та вимоги виробника. Покупки через інтернет - це швидкий та зручний спосіб придбати моторну оливу та інші автозапчастини. Великий вибір продуктів, доставка по всій Україні і висока якість обслуговування - ось те, чим може похвалитися гарний інтернет-магазин.

Не забувайте, що регулярна заміна моторної оливи - це важлива процедура для підтримки нормальної роботи двигуна. Від правильного вибору і якості оливи залежить тривалість його роботи і ваша безпека на дорозі. Довіряйте свій автомобіль професіоналам і завжди зберігайте його по можливості в ідеальному стані.


История возникновения традиции барбекю

История возникновения традиции барбекю

Традиция приготовления пищи на открытом огне, известная как барбекю, имеет древние корни и восходит к разным культурам и эпохам истории человечества. Сегодня мы узнаем, как уличные барбекю , в качестве социокультурной традиции, развивались и...

сегодня 12:36

Свежие новости Украины на сегодня и последние события в мире экономики и политики, культуры и спорта, технологий, здоровья, происшествий, авто и мото

Вверх